Party u Lokomotivinom petercu: Isaac Kiese Thelin s dva gola vodi Malmö prema pobjedi

Zagrebačka momčad nakon prvih 45 minuta gubi 3-0 protiv Šveđana

Lokomotiva je nakon ispadanja iz kvalifikacija za Ligu prvaka okrenula svoju pozornost prema Europskoj ligi, a poslije prvog poluvremena kod Malmöa situacija nije nimalo blistava. Momčad koju vodi Goran Tomić uvjerljivo gubi 3-0, a pritom nije nijednom puknula na suparnički gol.

Domaćini su iz prve prave situacije na utakmici došli do pogotka; Søren Rieks primio je u petoj minuti loptu s lijeve strane koja je kao kroz putar prošla kroz Lokomotivinu obranu i zatim prebacio u peterac do Isaaca Kiesea Thelina koji je odradio svoje i doveo Malmö u vodstvo.

Taj detalj bio je poprilično indikativan što se tiče razvoja cjelokupnog poluvremena, a 13 minuta kasnije Thelin je došao i do drugog zgoditka. Šuplja gostujuća obrana nije ga uspjela spriječiti kada je primio loptu u kazneni prostor (ponovno ju je poslao Rieks), a Šveđanin je bez problema poentirao drugi put večeras. Reprezentativni napadač na posudbi iz Anderlechta tako je u prvom poluvremenu utrpao svoj 10. i 11. zgoditak ove sezone (u ligi ima i tri asistencije), a Lokomotiva u tim trenucima često nije uspijevala izaći iz vlastitog peterca.

Malmö je nastavio lakoćom ulaziti u prilike; jedna od njih ponovno je realizirana u 31. minuti kada je strijelac bio Adi Nalić na asistenciju bradatog Joa Ingea Bergeta, a Lokosi su opet reagirali slabo…

Ukratko, nije ovo nimalo nerealna slika Lokomotive nakon vrlo prometnog ljeta glede izlaznih transfera, a sada valja još odraditi drugo poluvrijeme…