Paul Pogba donio je volejem Manchester Unitedu pobjedu kod Burnleyja i prvo mjesto na tablici

Burnley - Manchester United 0-1

Paul Pogba koji igra s maksimalnim angažmanom i rješava utakmicu u gostima kod Burnleyja, na hladnu večer sredinom tjedna? Da, upravo tako.

Manchester United pobijedio je u zaostaloj utakmici prvog kola Burnley u gostima 1-0 Pogbinim golom i izbio na prvo mjesto na tablici, s tri boda više (36) od Liverpoola.

U prvom poluvremenu nije bilo (priznatih) golova, ali gledali smo dinamičnu utakmicu u kojoj je United morao igrati s visokim posjedom (na koncu 65 posto). U 36. minuti zbog prekršaja u napadu je poništen gol Harryja Maguirea glavom na drugoj stativi.

Maguire je nadskočio Erika Pietersa koji bi ovaj zračni duel svakako izgubio, ali sudačka odluka o prekršaju u napadu nije promijenjena. Na kraju je United Burnley slomio relativno kasno, u 71. minuti.

Marcus Rashford primio je loptu na desnom krilu, pričekao i zatim centaršutem u sredini pronašao Pogbu koji je potegnuo iz voleja s 15-ak metara — lopta je na putu prema mreži u nogu pogodila Matthewa Lowtowna i zatim prošla i kroz noge Nicka Popea.

United je ostao jedina neporažena momčad u gostima u Premier ligi ove sezone. I prvi puta poslije barem 17 odigranih utakmica od 2013. godine United se nalazi na vrhu tablice engleskog prvenstva.