Pazi, projektil! Fiorentinin Cristiano Biraghi zabio je iz slobodnog udarca s gotovo 58 metara

To je najdalji gol u Serie A u proteklih 10 godina

Iako joj je u Europi i Kupu išlo sasvim dobro, Fiorentina je u dvoboj 24. kola Serie A s Veronom ušla u nizu od šest uzastopnih prvenstvenih utakmica bez pobjede. Večeras je pustila sve kočnice i pobijedila 3-0, a posljednji pogodak večeri bio je doista poseban.

Viole su povele zahvaljujući Antonínu Baráku koji je poentirao u 12. minuti i tako nastavio svoju sjajnu gostujuću formu. Češki reprezentativac u gostima je zabio 10 od svojih 12 prethodnih golova, što je najviše od svih veznjaka u Serie A od početka prošle sezone naovamo.

Fiorentina je na 2-0 otišla u 38. minuti preko Arthura Cabrala koji je uvalio svoj peti ovosezonski pogodak, a konačnih 3-0 postavio je Cristiano Biraghi u 89. minuti.

I to na kakav način.

Naime, Fiorentina je tada zaradila prekršaj na centru, a Biraghi je brzo izveo slobodni udarac i opalio prema vratima suparničkog golmana Lorenza Montipa. Udaljenost je bila otprilike 58 metara, ali lopta je svejedno odsjela u mreži; pogodak je iznenadio apsolutno sve, pa tako i redatelja prijenosa, a iskusnom beku to je bio premijerni ovosezonski zgoditak.

To je bio najdalji pogodak u Serie A još od 2013. kada je Facundo Roncaglia pogodio također za Fiorentinu i to protiv Napolija, ali sa 61 metra.

Josip Brekalo danas nije ulazio u igru, a Fiorentina je na tablici 12. s 28 bodova. Verona, druge strane, leži u zoni ispadanja sa 17.