Petra Marčinko osvojila je juniorski Australian Open

U finalu je svladala Belgijku Sofiju Costoulas s 2-0 u setovima (7-5, 6-1)

Mlada hrvatska tenisačica Petra Marčinko jutros je ostvarila nevjerojatan uspjeh i postala juniorska prvakinja Australian Opena. Na Rod Laver Areni slavila je protiv belgijske predstavnice Sofije Costoulas s 2-0 u setovima (7-5, 6-1) i tako došla do najboljeg Grand Slam rezultata u dosadašnjoj karijeri.

Za pobjedu joj je trebalo sat vremena i 16 minuta: iako je prva ostvarila break i povela 3-1 u prvom setu, Costoulas je zatim osvojila tri gema zaredom i vratila se u meč. Marčinko je ponovno uspjela slomiti suparnicu pri rezultatu 5-5 i naposljetku uzeti prvi set, a u drugom se brzo odvojila na 4-0 i bez problema zaključila meč.

Šesnaestogodišnja Marčinko tako je ubilježila svoju 14. uzastopnu pobjedu i postala prva hrvatska tenisačica još od 2013. godine koja je osvojila juniorski Grand Slam. Podsjetimo, te su godine do titule US Opena otišli Borna Ćorić i Ana Konjuh, a ranije su Australian Open osvajale Mirjana Lučić (1997. godine), Jelena Kostanić (1998.) i spomenuta Konjuh (2013.).