Pjesme Podravine i Podravlja: Rijeka je u Kupu sredila slavljenički raspoloženu Pitomaču

Na stadionu Gmanj završilo je 7-0

Izazovi u šesnaestini finala aktualnog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa nastavili su se danas, a hrvatski prvoligaš Rijeka otputio se u Podravinu kako bi se sastao s tamošnjom Pitomačom. Spomenutom četvrtoligašu ovaj se veliki ispit poklopio sa 100. klupskim rođendanom pa smo mogli očekivati pravu slavljeničku atmosferu na lokalnom igralištu Gmanj.

Tako je i bilo, a gosti su opravdali status favorita i slavili 7-0.

Ekipa s Rujevice vodstvo je priskrbila već u četvrtoj minuti susreta kada je odbijanac Jorgea Obregóna u mrežu pospremio Denis Bušnja svojim četvrtim ovosezonskim zgoditkom u svim natjecanjima, a na njega se u 37. minuti nadovezao Haris Vučkić koji je tako došao do svog prvijenca u riječkom dresu.

U domaćim redovima najviše se istaknuo vratar Hrvoje Zdelar koji je skupio nekoliko vrlo važnih obrana, a najbolju priliku za Pitomaču u prvom dijelu imao je Matej Babić čiji je udarac iz odlične pozicije ipak otišao visoko preko vrata, gotovo pa do obližnjeg groblja…

Rijeka je u istom ritmu nastavila i u drugom poluvremenu: Matej Vuk povisio je na 3-0 u 49. minuti, a još jedan zgoditak pisao se u 57. Vučkiću pošto je ispravio novi Obregónov odbijanac.

⚽ Pitomača – Rijeka 0:4 (Vučkić 57') 🔵⚪#ZajednosmoRijeka #HNKRijeka #KupHrvatske

Posted by NK Rijeka on Tuesday, September 21, 2021

S druge strane zaprijetio je Marko Matančić koji je u 68. minuti testirao Martina Zlomislića poslije finog proigravanja Luke Skoka. Riječani su, pak, nekoliko trenutaka kasnije kompletirali petardu kada je Robert Murić uposlio pripremljenog Issahu Abassa. Ganski napadač opalio je s kojih 11 metara i matirao Zdelara…

Posljednja velika prilika Obregónu se pružila u 89. minuti kada je nad njim dosuđen kazneni udarac. Kolumbijac, koji danas nikako nije mogao pronaći put do mreže, postavio je loptu na bijelu točku i zabio za 6-0, ali to nije bio konačni rezultat: završni pogodak postigao je Abass koncem utakmice.

Dakle, Goran Tomić ubilježio je komfornu pobjedu i prošao dalje, a slavlje u Pitomači može se nastaviti.