Plavi stroj: Chelsea je u gostima pobijedio Tottenham

Mateo Kovačić upisao je novu asistenciju

U petom kolu Premier lige Chelsea je u gostima pobijedio Tottenham 3-0.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše prilika, a najbliže golu bio je Romelu Lukaku u 26. minuti kada je s ruba kaznenog prostora pucao pokraj stative. Jedini udarac u okvir gola u prvih 45 minuta uputio je Tottenham.

No, u drugom poluvremenu gledali smo drugu utakmicu. N’Golo Kanté zamijenio je na pauzi Masona Mounta i zatim zajedno s Mateom Kovačićem i Jorginhom preuzeo utakmicu.

U 47. minuti Hugo Lloris skinuo je udarac Marcosu Alonsu, no samo dvije minute kasnije Thiago Silva zabio je glavom nakon kornera za 1-0, a u 57. minuti Kovačić je asistirao Kantéu za 2-0 koji je opalio s 20-ak metara i lopta je od bloka završila u mreži.

Bila je to treća Kovačićeva ligaška asistencije ove sezone.

Pobjedu je u sudačkoj nadoknadi potvrdio Antonio Rudiger.