Plus minus par centimetara, u čemu je problem? Spurse su u Makedoniji dočekali niži golovi

Tottenham je svejedno pobijedio Shkëndiju i izborio playoff Europa lige

Nije bilo jednostavno, i to ne samo rezultatski.

Tottenham je sinoć u trećem pretkolu Europa lige pobijedio Shkëndiju 3-1 kasnim golovima Sona i Harryja Kanea. Jose Mourinho u Makedoniji je na travnjak izveo ozbiljan sastav. Son je zabio odmah na otvaranju, u petoj minuti, za 1-0, ali je u 55. minuti Velimir Nafiu poravnao na 1-1, što je rezultat koji je stajao na semaforu sve do 70. minute.

U igru je morao Kane koji je odradio pola sata i Tottenham je stigao na korak do grupne faze Europa lige — morat će još pobijediti Maccabi iz Haife…

A u Makedoniji nije bilo jednostavno i iz tehničkih razloga. Naime, prije početka utakmice Joe Hart požalio se Mourinhu da je gol na stadionu u Skoplju — niži. Pozvani su delegati, ustanovljeno je da su golovi iz nekog razloga niži pet centimetara i nakon toga su zamijenjeni.

“Ponadao sam se da sam narastao, ali je ustvari gol bio pet centimetara niži. Golmani to odmah primijete jer žive među stativama. Došao je delegat i riješio stvar”, rekao je Mourinho nakon utakmice.