Po svim europskim standardima: kapetan Andrijašević stvara probleme La Realu

Rijeka na Rujevici igra prvu utakmicu u Europa ligi...

U prvom kolu Europa lige Rijeka na Rujevici prkosi Real Sociedadu. Nakon prvih 45 minuta rezultat je 0-0, iako je solidnih prilika bilo na obje strane.

Jedan pokušaj Real Sociedada završio je na prečki — udarac glavom Robina Le Normanda — a za one ostale ozbiljnije se pobrinuo Ivan Nevistić.

Osim Nevistića, sjajno poluvrijeme odigrao je i kapetan Franko Andrijašević koji je Real Sociedadu u nekoliko navrata stvarao probleme. U 14. minuti udarac s desetak metara iskosa obranio mu je Alejandro Remiro.

Do kraja poluvremena Andrijašević je skupio jedan uspješni dribling, 15 uspješnih dodavanja (od 17), tri ključna dodavanja i 27 dodira s loptom. U završnici poluvremena Remiro je do jednog sjajnog pasa Stjepana Lončara, nažalost, uspio stići malo prije Andrijaševića…

U svakom slučaju, izvedba u skladu s europskim standardima.