Pod opsadom: Hajduk je nakon golemog pritiska uspio slomiti Dragovoljac u Kranjčevićevoj

Završilo je 1-0, a strijelac je bio Stefan Simić

Hajduk je spojio tri uzastopne pobjede u HNL-u, a četvrtoj se nadao na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca u Kranjčevićevoj. Otvaranje šestog kola aktualne Prve HNL pružilo nam je zaista puno uzbuđenja, a Splićani su naposljetku uspjeli opravdati ulogu favorita i pobijediti: završilo je 1-0 golom u zadnjim minutama, a to znači da Hajduk ide na diobu vrha prvenstvene ljestvice s 13 bodova, koliko ima i Osijek s utakmicom manje.

Bijeli su cijelo vrijeme stiskali, ali lopta nije htjela u gol. Golema premoć u posjedu lopte Hajduku je donijela potpunu dominaciju pred vratima Zvonimira Šubarića, no realizacija je štekala: sve je počelo pokušajem Marina Ljubičića u šestoj minuti koji je otišao pored gola. Nastavilo se brojnim udarcima Marka Livaje kojemu je u devetoj minuti poništen pogodak zbog zaleđa, a u 26. minuti pogodio je vratnicu nakon ubačaja Gerga Lovrencsicsa. Nekoliko sjajnih situacija imao je i vrlo raspoloženi Emir Sahiti, ali Jens Gustafsson na predah se uputio s nulom na semaforu…

Gosti su u nastavku i dalje imali kontrolu: u 51. minuti Ivan Dolček pao je u šesnaestercu poslije duela s Tomislavom Turčinom, ali VAR-ova tiha provjera kazala je kako nije bilo dovoljno materijala za najstrožu kaznu.

Pet minuta kasnije Marko Livaja opet je zaprijetio prizemnim udarcem iskosa, no lopta je prošla malo pored Šubarićeva gola. Opsada suparničkih vrata zatim se samo nastavila, a Šubarić se iskazao još jednom lijepom obranom u 76. minuti kada je glavom pokušao Jan Mlakar. Ukratko, nizala se prilika za prilikom, a Gustafssonove trupe nikako nisu uspijevale probiti tuđi gol.

Minutu prije kraja regularnog tijeka utakmice Kristian Dimitrov neugodno je pokušao glavom, no ponovno nedovoljno precizno. U sudačkoj nadoknadi Lovrencsicseva bombetina odsjela je na gredi, a u sljedećoj akciji Stefan Simić uspio je ugurati loptu u mrežu i ugrabiti Gustafssonu trobod. Igrala se 95. minuta…

Bila je to velika muka, ali HNL-ov vrh je dostignut. Barem na neko vrijeme…