Pokisle Dalićeve trupe razočarale varaždinsku publiku, Hrvatska još dobro i prošla

Bio je ovo prvi poraz Hrvatske u Varaždinu. Tunis je slavio 2-1

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u posljednjoj utakmici sezone, prijateljskom ogledu protiv izabrane vrste Tunisa. Susret igran u Varaždinu završio je rezultatom 2-1 u korist gostiju.

Neko blistavo izdanje hrvatske izabrane vrste nije se niti moglo očekivati s obzirom na obećanje izbornika Zlatka Dalića o davanju prilike svima koje vodi i s obzirom na trojicu debitanata već u startnoj postavi. Simon Sluga stao je na vrata, Filip Benković u posljednju liniju uz Dejana Lovrena i Domagoja Vidu, dok je u formaciji 3-5-2 mjesto na lijevoj strani veznog reda pripalo Dariju Melnjaku.

Bez prave šanse bila je Hrvatska u prvom poluvremenu kojeg je obilježio gol Badrija iz 16. minute i obrana Tunisa sa svim igračima u trenucima kad je domaćin bio u napadu. Odlično otvaranje nastavka u vidu asistencije Milana Badelja i pogotka Brune Petkovića nudili su nadu da će Hrvatska ostati neporažena i u svom osmom dolasku u Varaždin, no nakon pet pobjeda i dva remija, stigao je poraz.

Za pobjedu 28. reprezentacije FIFA-ine ljestvice je s bijele točke, nakon što je rukom u kaznenom prostoru igrao Vida, zabio Sliti. Jaka kiša koja je uslijedila nudila je kulisu u kojoj su se Dalićevi igrači bolje snalazili, no sve je to ostalo na pokušajima koji nisu urodili plodom u vidu izjednačujućeg pogotka.

Nije niti moglo drugačije završiti, Hrvatska je uz 52 posto posjeda lopte imala tek jedan udarac u okvir gola. Njime i profitirala u smislu izjednačenja rezultata. Baš kao što je pobijedila Wales u subotu 2-1 pogodivši mrežu iz jedina dva udarca u kojima je lopta bila usmjerena između vratnica. I dok za efikasnost valja skinuti kapu, zabrinjavajuće djeluje saznanje da su samo tri udarca išla u okvir suparničkih vratiju u posljednjih 180 minuta igre. A nije da ti suparnici spadaju u baš sam vrh svjetskog nogometa…