Poljud može biti ponosan: Hajdukovi juniori razbili su Minsk u Ligi prvaka mladih

U Splitu je završilo 3-0

Hajdukovi juniori uvjerljivo su pobijedili Minsk u prvom susretu drugog kola Lige prvaka mladih. Odabranici Marijana Budimira kontrolirali su utakmicu od početka i zahvaljujući nemilosrdnoj realizaciji odlaze na uzvrat s ogromnom prednošću.

Prvo poluvrijeme odigrano je pod biblijskim potopom na Poljudu. Uz olujni vjetar i pljusak, uvjeti za igru bili su na rubu regularnosti. Pa ipak, čak i u takvim okolnostima, Hajdukovi klinci uspjeli su poentirati dvaput, iz svoja dva jedina udarca na gol u prvom poluvremenu.

U 31. je Marko Brkljača sjajno probio desnu stranu kaznenog prostora i poslao povratnu loptu po podu za Šimuna Hrgovića, koji zabija za 1-0; samo 13 minuta kasnije, Hrgović je bio asistent. Njegov centaršut s lijeve strana glavom je u mrežu pospremio Filip Čuić.

U nastavku je pljusak stao, a drenaža napravila svoj posao, tako da se igralo puno fluidnije i bolje. Hajduk je bio taj koji je uglavnom kontrolirao tempo, a potvrda pobjede došla je u 60. minuti: Hrgović je prvo s ruba šesnaesterca pogodio prečku, a onda je Brkljača sjajno nabacio za Čuića, koji je još jednom glavom zabio za 3-0. Bio mu je to peti gol u Ligi prvaka.