Pomalo: Alen Halilović protiv Fulhama je upisao svoju drugu ovosezonsku asistenciju

Njegov Reading slavio je na Craven Cottageu (2-1)

Nekadašnji najveći talent hrvatskog nogometa Alen Halilović danas lopta u engleskom drugoligašu Readingu, a njegova avantura u novom klubu počela je vrlo solidno. Momčad sa stadiona Madejski jučer je stigla do važne gostujuće pobjede nad Fulhamom: na Craven Cottageu završilo je 2-1, a bivši Dinamov veznjak bio je među istaknutijima.

Oba pogotka za Reading zabio je 23-godišnji Ovie Ejaria: prvo je poentirao u 19. minuti na asistenciju Johna Swifta, a onda je u 53. minuti zabio za 2-0 nakon dojmljivog Halilovićeva proigravanja. Hrvatskom veznjaku to je bila druga asistencija u ukupno četiri nastupa za Reading: pogodak je namjestio i u pretprošlom kolu protiv Queens Park Rangersa.

Osim asistencije, Halilović je ostvario 85 posto točnosti dodavanja od kojih su dva bila ključna, uputio je dva točna centaršuta iz tri pokušaja te kreirao dvije velike šanse, a uz tri osvojena duela uknjižio je i dva presijecanja. Rodrigo Muniz u 86. je minuti smanjio na 2-1, ali gosti su svejedno ugrabili trijumf.

Reading je poslije osam odigranih utakmica u Championshipu trenutno 14. s 10 bodova, ali mjesto koje vodi u playoff za Premier ligu bježi mu tek tri boda. Također, jednako je udaljen i od zone ispadanja, a broj odigranih utakmica još je premalen kako bi se mogle činiti ikakve prognoze. Sve u svemu, svi znamo da je Championship vječno prevrtljiv, a Halilović će ondje pokušati pronaći svoje trajno mjesto pod suncem…