Poraz na oproštaju od kvalifikacija: Rumunjke su minimalno svladale Hrvatsku u Puli

Susret rezultatski nevažnog karaktera otišao je na gostujuću stranu

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija danas je odigrala zaostali, a ujedno i posljednji susret kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine odigrati u Engleskoj, a na stadion Aldo Drosina stigla je Rumunjska, ekipa koja je u prvom susretu svladala naše predstavnice rezultatom 4-1.

Podsjetimo, Hrvatska ulaskom u utakmicu nije imala nikakve šanse za plasman, a dvoboj se prvotno trebao odigrati 1. prosinca prošle godine. Međutim, Rumunjska nije mogla na put zbog problema s koronavirusom pa je UEFA prebacila susret za 23. veljače, a i ona je ispucala sve prilike za put u Englesku pa je današnji ogled zapravo bio revijalnog karaktera.

Rumunjska nije bila onoliko uvjerljiva kao kod kuće, ali je svejedno minimalno pobijedila, usprkos dobroj predstavi hrvatskih reprezentativki.

Naše predstavnice u prvom su poluvremenu suparnicama dopustile tek jedan udarac prema golu i držale 60 posto posjeda lopte, a Hrvatska je do jedinog šuta u okvir došla u 10. minuti kada je Ana Dujmović testirala Andreu Părăluţu na rumunjskim vratima.

Međutim, gošće su u 53. minuti poentirale iz prve prave prijetnje prema domaćem golu, a prednost im je donijela Mihaela Ciolacu, veznjakinja Olimpije iz Cluja. Taj se pogodak naposljetku pokazao odlučujućim, a Hrvatska je tako ostala četvrta, na sedam osvojenih bodova iz osam susreta. Podsjetimo, naša reprezentacija dvaput je slavila protiv posljednje Litve i otkinula bod Švicarskoj, a skupinu je osvojila Belgija koja izravno ide na Euro. Švicarska također još ima šanse pridružiti joj se, ali mora se zadržati u društvu tri najbolje drugoplasirane reprezentacije; eventualno je mogu ugroziti Italija i Portugal koje još nisu gotove s kvalifikacijama…