Posao još nije gotov: Nagelsmann je sinoć uveo RB Leipzig u drugo finale DFB-Pokala u povijesti

RB Leipzig je u produžetku pobijedio (2-1) Werder

RB Leipzig se sinoć plasirao u finale njemačkog DFB-Pokala nakon što je u polufinalu u Bremenu pobijedio domaći Werder s 2-1 nakon produžetaka. Leipzigu je pobjedu donio švedski reprezentativac Emil Forsberg pogotkom u posljednjoj minuti drugog produžetka.

Hwang Hee-Chan je doveo goste u vodstvo na početku produžetaka, nakon što je prvih 90 minuta završilo bez pogodaka. Međutim, Leonardo Bittencourt je zabio u 105. minuti za 1-1 i, činilo se tada, priliku da Werder iz jedanaesteraca izbori finale.

No, kada se već činilo da će pobjednika odlučiti jedanaesterci, ukazao se Forsberg, kojeg je Julian Nagelsmann u igru gurnuo šest minuta ranije.

Leipzigu će tako protiv boljeg iz današnjeg susreta Borussije Dortmund i Holstein Kiela igrati drugo finale nacionalnog kupa u svojoj povijesti, nakon što je s glatkih 3-0 izgubio od Bayerna 2019. Nagelsmann sljedeće sezone prelazi upravo u bavarski klub, a ovo finale će mu biti posljednja prilika da s RB Leipzigom dođe do prvog trofeja.

Finale će se igrati 13. svibnja u Berlinu.