Poslastica za najveće mazohiste: Lokomotiva je u blijedom srazu minimalno slavila nad Šibenikom

Lokomotiva - Šibenik 1-0

Sredinom idućeg tjedna odigrat će se 31. kolo domaćeg prvenstva, pa je tako ono 30. krenulo već danas, i to u nešto ranijem terminu od uobičajenog. Lokomotiva i Šibenik su od 16 sati igrali na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, gdje su sva tri boda na kraju i ostala. Domaći su upisali minimalnu pobjedu (1-0) te tako zadržali priključak u borbi za europske kvalifikacije.

Kao da je taj neuobičajeni termin odigravanja utakmice utjecao i na same igrače, pa u današnjem dvoboju nismo vidjeli neki spektakularan nogomet. Dapače, prave i izgledne prilike mogle su se nabrojati na prste jedne ruke, pogotovo se to na prvo poluvrijeme. U tih prvih 45 minuta, Šibenik nije uputio niti jedan udarac prema domaćem golu, dok su Lokosi jedini put ozbiljnije zaprijetili u 21. minuti.

Povratna lopta stigla je na vrh gostujućeg šesnaesterca, gdje se našao Lukas Kačavenda. Mladi ofenzivac dobro je ciljao, a imao je još i pomoć u vidu bloka Šibenikove obrane, pa je lopta prevarila golmana Lovru Rogića. Ipak, srećom po tog čuvara mreže, lopta se od tog bloka odbila samo u korner, nije završila u njegovom golu.

Drugo poluvrijeme bilo je kudikamo aktivnije i zanimljivije, pa smo konačno vidjeli i loptu u mreži. I to u dva navrata, no u onom prvom je zgoditak ipak poništen, Art Smakaj ostao je bez svog prvijenca u Lokomotivinom dresu zbog Kačavendinog igranja rukom u začetku akcije. No, ništa nije bilo sporno i dvojbeno u 80. minuti, kada je domaća momčad napokon okrunila svoju inicijativu i dominaciju.

S lijeve strane napada stigao je odličan ubačaj kojeg je uputio Ivan Miličević, i to točno na glavu sretnog strijelca Indrita Tucija. Očito je Lokomotivin trener Silvijo Čabraja pogodio s izmjenama, jer je Tucija u igru uveo samo 18 minuta prije. Što se tiče mladog albanskog napadača, izgleda da se vraća u formu, jer je u prošlom kolu, odnosno remiju s Osijekom (2-2) bio asistent.

Promjene rezultata više nije bilo, kao niti previše vremena za Šibenikov povratak, unatoč gostujućim nastojanjima u samoj završnici. Ovom rezultatu se vesele i u Gorici, i dalje zaostaje samo jedan bod za zonom spasa, dok je Lokomotiva došla do svog 37. boda. Samo dva ju dijele od četvrtog Osijeka, pa se borba za europske kvalifikacije i ovim rezultatom dodatno zakomplicirala…