Potop još u prvom dijelu: Schalke je kod kuće protiv Leipziga doživio već 12. poraz u ligi

Schalke - Leipzig 1-6

Proteklog vikenda je Schalke postavio još jedan negativni rekord Bundeslige, a s lošim igrama nastavio je i večeras. Na svom je stadionu dočekao Leipzig te svejedno upisao novi prvenstveni poraz, i to podosta katastrofalan. Naime, gosti s istoka Njemačke već su u prvom poluvremenu imali prednost od čak četiri pogotka, a na kraju su slavili s čak 6-1.

Tako je Schlake i dalje ostao zakovan za samo dno bundesligaškog poretka, a ovo mu je bio već 12. poraz tijekom ovog izdanja njemačkog prvenstva. Sve je, dakle, bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta, kada je André Silva upisao dva gola, a Dani Olmo dvije asistencije. Portugalski napadač poentirao je već u sedmoj minuti, primio je loptu na oko 25 metara od gola, sjurio se do ruba šesnaesterca te opalio.

Drugi zgoditak stigao je osam minuta poslije, Olmo je lijepim dodavanjem uposlio veoma ofenzivnog desnog beka Benjamina Henrichsa, koji je lako matirao golmana Alexandera Schwolowa. Potvrda Leipzigove pobjede, ako je u nju uopće i bilo sumnje s obzirom na predstavu domaćeg sastava, stigla je u završnim minutama prvog dijela.

Igrala se 44. minuta, Olmo je gađao prema golu, Schwolow je to obranio, ali točno na Silvinu nogu, pa Portugalac nije imao težak zadatak poslati loptu u praznu mrežu. Poluvrijeme iz najgore noćne more Schalkeovih navijača zaključeno je još jednim gostujućim golom, Olmo je prošao dvojicu braniča i onda poslao silovito dodavanje u peterac. Tamo je najbrži od svih bio Timo Werner i zabio za 4-0 još prije odmora.

U nastavku smo gledali samo puko odrađivanje posla, iako je Schalke u 56. minuti smanjio svoj ogromni zaostatak. Loše je tada reagirala Leipzigova obrana, u kojoj je čitav susret odigrao hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, pa se među strijelcima našao mladi japanski veznjak Soichiro Kozuki.

No, nije se dogodilo nikakvo čudo u Gelsenkirchenu, domaći nisu mogli dohvatiti Leipzigovu prednost. Dapače, u 83. je Olmo konačno došao do pogotka, sjajnim lobom s ruba kaznenog prostora . Drugi je to njegov ovosezonski gol u Bundesligi, a prvi nakon gotovo tri mjeseca. Ni to nije bio kraj, jer je šest minuta poslije konačnih 6-1 postavio Yussuf Poulsen.

Uz ovu pobjedu, Leipzig je došao do 32. boda na svom kontu, s utakmicom više se vodećem Bayernu približio na samo tri boda zaostatka. Schalkeu, pak, predstoji grčevita borba za opstanak, još uvijek je ta momčad na jednoznamenkastom bodovnom učinku, ima ih tek devet, odnosno šest ju dijeli od zone spasa.