Povuci, potegni: Francuska i Portugal remizirali su u ludoj utakmici s tri jedanaesterca

Svjetski i europski prvaci odigrali su 2-2 i plasirali se u osminu finala

Francuska i Portugal su s remijem završili grupnu fazu na Europskom prvenstvu; u Budimpešti je završilo 2-2 u zanimljivoj utakmici s čak tri dosuđena kaznena udarca. S obzirom da su Njemačka i Mađarska odigrale utakmicu identičnoga rezultata, Francuska prolazi u osminu finala kao prva, Njemačka kao druga, a Portugal kao treći.

U prvom poluvremenu niti jedna reprezentacija nije u potpunosti preuzela kontrolu nad utakmicom; Portugalci i Francuzi na valove su preuzimali inicijativu, ali smo na kraju vidjeli tek 11 udaraca. Isticali su se Paul Pogba s jedne i Renato Sanches s druge strane.

Pogba je nastavio raditi ono što radi cijeli turnir: slamati linije preciznim dugim loptama, Sanches je Portugalu dao sigurnosti i nepredvidljivosti s loptom u nogama, u odsustvu Brune Fernandesa. To što su oba pogotka pala nakon kaznenih udaraca govori o razini igre u prvom poluvremenu.

Francuska je odmah na početku nastavka šokirala branitelja naslova; Pogba je još jednom pogodio loptu između stopera, a Karim Benzema koristi priliku i dovodi Francusku u prednost. Samo 13 minuta kasnije, u 60. Portugal dobiva još jedan penal, nakon što je Jules Koundé igrao rukom u kaznenom prostoru. Cristiano Ronaldo zabija svoj drugi gol na utakmici, drugi iz jedanaesterca. Juventusov igrač se time izjednačio s Alijem Daeijem kao najbolji reprezentativni strijelac svih vremena.

Nakon toga je Pogba opalio s dvadesetak metara i natjerao Ruija Patrícija na paradu; lopta se nakon obrane odbila od prečke, na odbijanac je naletio Antoine Griezmann, ali Patrício i njegov udarac brani. Francuska je pritiskala, ali portugalska jedinica je spašavala svoju momčad.

Portugal se povukao, ali nije bio bez ideja prema naprijed. U tom trenutku su obje momčadi stajale gotovo pa potpuno izjednačeno na terenu; činilo se da gol može pasti bilo kada, u bilo čiju mrežu. Posjed i broj udaraca bili su gotovo pa identični.

Međutim, gol se nije materijalizirao, a posljednje minute su, u spoznaji da neriješeni rezultat i jedne i druge vodi dalje, prošle u prilično nezainteresiranoj igri i jednih i drugih.