Poznati su parovi polufinala Europa lige: United dočekao Sevillu, Inter protiv Šahtara

Sevilla je u četvrtfinalu izbacila Wolverhampton, a Šahtar bio bolji od Basela

Dan nakon što su Manchester United i Inter izborili svoja mjesta u polufinalu Europa lige saznali su i suparnike protiv kojih će u borbu za utakmicu za naslov. Manchester United u polufinalu će se ogledati protiv Seville koja je s 1-0 bila bolja od Wolverhamptona, dok će Inter finale tražiti protiv Šahtara koji je s 4-1 iz daljnjega natjecanja eliminirao Basel.

Švicarski predstavnik osvojio je skupinu C sa četiri pobjede, jednim remijem i porazom, u eliminacijsku fazu krenuo s 3-0 i 1-0 protiv APOEL-a i istovjetnim rezultatima protiv Eintrachta, no duga pauza i kvalitetan suparnik uvjetovali su kraj priče u natjecanju za momčad Marcella Kollera.

Prije su davali četiri gola suparnicima u 180 minuta, sad su ih toliko primili u 90 ogleda u Gelsenkirchenu.

Júnior Moraes bio je precizan glavom nakon kornera već u 2. za svoj četvrti pogodak u petoj utakmici u Europa ligi, a Taison je u 22. minuti susreta pogodio ukupno 13. put u natjecanju za povećanje vodstva. Na 3-0 je iz jedanaesterca povisio Alan Patrick, a na 4-0 Dodô pogodivši za potvrdu velikog trijumfa, trećeg polufinala ukupno i nastavka sna o ponavljanju 2008./09. kad je klub otišao do kraja u Kupu UEFA-e. U drugoj minuti sudačke nadoknade konačan je rezultat oblikovao Ricky van Wolfswinkel.

Mnogo neizvjesnije bilo je u Düsseldorfu.

Prvi međusobni sraz Seville i Wolverhamptona dogodio se večeras u četvrtfinalu Europa lige, a po dobrom će ga pamtiti španjolska momčad koja se odmah postavila dominantno i pritiskala suparnika. Unatoč kontroli lopte koja kao da je cijelo vrijeme bila u njenom posjedu, 73 dodavanja u posljednjoj trećini igrališta, moglo joj se i dogoditi da na odmor ode s minusom. Moglo, da na vratima nije na visini zadatka bio Yassine Bounou i da Raúl Jiménez nije po prvi put u klupskoj karijeri propustio zabiti jedanaesterac.

U 13. minuti susreta prekinut je niz dosad nepogrešivog Jiméneza koji je za klubove do večeras 21 put izvodio najstrožu kaznu i svih 21 uspješno. Dio te brojke otpada na vrijeme provedeno u Wolverhamptonu za koji je bio precizan osam puta u nizu.

Kako bilo, rasplet je stigao u samoj završnici, točnije 88. minuti kad je ubačaj Évera Banege u pobjedu glavom pretvorio Lucas Ocampos. Argentincu je to bio prvi gol u natjecanju za Sevillu, ali i 17. u sezoni. Možda i najvažniji. Barem zasad.

Zaključno, Sevilla je slavila zasluženo (posjed 76-24 posto, udarci 18-6, u okvir 5-2), a slavljem stigla i do šestog plasmana u polufinale Europa lige. Samo za podsjetnik, u pet prethodnih stigla je do finala, a potom i do naslova. Wolverhampton? Sezona duga 59 utakmica i 384 dana stigla je svome kraju…