Poznati su svi parovi četvrtfinala Europa lige

Natjecanje se nastavlja već u ponedjeljak

Četirima u četvrtak navečer odigranim utakmicama kompletirana ja faza osmine finala Europa lige te su poznati svi sudionici četvrtzavršnice natjecanja. Mjesto među posljednjih osam su popunjena pa će u ponedjeljak za proboj u polufinale igrati Manchester United i København te Inter i Bayer, dok će u utorak na teren ŠahtarBasel te Sevilla i Wolverhampton. Sve utakmice igraju se u Njemačkoj, na stadionima u Kölnu, Düsseldorfu, Gelsenkirchenu i Duisburgu.

Nakon što su Bayer i Sevilla odradili svoj dio posla u ranijem terminu, večernji je obilježen konačnim uspjesima Basela i Wolverhamptona koji su iz natjecanja ispratili Eintracht, odnosno Olympiakos.

Basel je veći dio posla odradio u prvoj utakmici u Frankfurtu gdje je sredinom ožujku na Waldstadionu slavio 3-0 pa je uzvrat prošao u znaku odrađivanja posla tijekom kojeg je mnogo ciljano (ukupno 39 udaraca po golu), a jednom i pogođeno. Za Baselovu pobjedu 1-0 precizan je u 88. minuti bio Fabian Frei.

Zanimljivije je bilo na Molineuxu na kojem su Wolvesi dočekali grčke rivale s 1-1 iz prve utakmice i na kojem je Raúl Jiménez svojim pogotkom s bijele točke počeo dovoditi vodu na mlin domaćina.

Zabio je Meksikanac 27. put ove sezone (kroz sva natjecanja) u devetoj minuti s bijele točke (ovdje treba dodati i da ima deset asistencija), nakon što je baš veliku pogrešku napravio francuski golman grčkog tima Bobby Allain. Prihvaćenu je loptu gurnuo paralelno s crtom koja označava kraj igrališta iza njegova gola, a onda se sjurio za njom, hvatajući je istovremeno s Danielom Pudenceom. Kontakt nije bio odveć žestok, ali postojao je i bio je krajnje nepotreban budući da je suparnik za loptom jurio izvan šesnaesterca.

Penal, Jiménez 1-0.

Stajao je taj rezultat do 30. minute kad je krenulo slavlje na strani Olympiakosa. Trajalo je, ipak, samo do pregleda snimke kojom je uočeno da je Youssef El-Arabi u izgradnji gola bio u nedozvoljenoj poziciji.

Rezultat se do kraja utakmice i unatoč nešto većem broju prilika gostujućeg tima nije mijenjao pa se engleski sastav ima čime pohvaliti…

Wolverhampton nakon 1-1 i 1-0 slavi ulazak među osam najboljih gdje ga čeka Sevilla koja je u posljednjih pet ulazaka u četvrtfinalnu fazu Kupa UEFA-e/Europa lige to natjecanje i osvojila.