Predsjednik Sudačke komisije Kulušić kaže da je nezadovoljan suđenjem utakmice Rijeke i Osijeka

“Smatram da se nije adekvatno koristila VAR tehnologija.”

Dosta prašine podigla je utakmica polufinala Hrvatskog kupa u kojem je Rijeka pobijedila Osijek 3-2 nakon što je nadoknadila dva pogotka manjka. Neki će reći da pritom nisu odmogli prestrogo isključenje igrača iz Osijekova kadra (Kleinheisler) početkom drugog poluvremena (56. minuta) i prestrogo dosuđen jedanaesterac sredinom nastavka (73. minuta), drugi, pak, da je to sve bila još jedna izrežirana sramota kakvih u hrvatskom nogometu ne manjka.

Utakmicu je vodio Igor Pajač kojem danas iz smjera Osijeka stižu poruke koje sadrže riječi kao što su “nedopustiva sramota” te ga se optužuje da je Rijeka slavila jer je imala ʻperfidni Pajačev vjetar u leđaʼ.

Svoj komentar suđenja dao je za Net.hr predsjednik Sudačke komisije Ante Kulušić. Veli da nije zadovoljan…

Nel Pavletic/PIXSELL

“Za sutra sam sazvao Komisiju za suce da napravimo analiza utakmice i analizu komunikacije između VAR sobe i sudaca. U svoje ime mogu kazati da kao predsjednik Komisije sudaca nisam zadovoljan sa suđenjem. Smatram da se nije adekvatno koristila VAR tehnologija.”

Izdvojio je neke sporne trenutke o kojima će posebno biti riječi.

“Sutra ćemo nakon analize utakmice više reći. Ponavljam, ja kao predsjednik Komisije sudaca nisam zadovoljan kako je dosuđena utakmica. Kad analiziramo detalje, naročito tri – četvrta minuta, drugi žuti i kazneni udarac, više ćemo toga imati za reći.”

Usput, četvrta minuta odnosi se na Ločnarovo uklizavanje koje je katapultiralo Gorgona, drugi žuti na situaciju iz 56., a posljednjespomenuto na zračni duel Talysa i Capana nakon kojeg je Pajač pokazao na kazneni udarac za Rijeku. Osijekov branič je u skoku ispružio ruku, ali upitno ostaje je li i bilo kontakta s Rijekinim igračem. Dugi i neplodni bili su tad Osijekovi prosvjedi, a budući da im nisu bili od koristi, sad im preostaje žalba.