Preko Bayera u Berlinu kao preko plitkog potoka: Bayern München osvojio je još jedan Kup

Bayer Leverkusen - Bayern München 2-4

Bez previše poteškoća Bayern München pobijedio je na Olimpijskom stadionu u Berlinu Bayer Leverkusen 4-2 u finalu njemačkog Kupa. Ovo je Bayernu jubilarna 20. titula u Kupu.

Dominanta u svim kategorijama, Bayern je već na poluvremenu imao 2-0.

U 16. minuti David Alaba pogodio je za 1-0 iz ‘slobodnjaka’. Sa 17 metara prebacio je živi zid i lopta je završila u mreži. Osam minuta kasnije Serge Gnabry povisio je na 2-0 nakon što je dodavanje Joshue Kimmicha ‘prerezalo’ Bayerovu obranu — Gnabry se našao u jedan-na-jedan situaciji i pogodio suprotni kut za 2-0.

Ako već nije bila dotad, utakmica je riješena u 59. minuti golom Roberta Lewandowskog. Bayernov napadač primio je jedno ispucavanje Manuela Neuera na 30-ak metara od Bayerova gola pa opalio iz voleja, a nakon katastrofalne reakcije Lukasa Hradeckyja lopta je završila u mreži.

Tim je golom Lewandowski postao najbolji strijelac u svim klupskim natjecanjima u kojima je ove sezone igrao — u Bundesligi, Kupu i Ligi prvaka.

Golove za Bayer (glavom, nakon ubačaja iz kuta) postigli su u 63. minuti Sven Bender i u sudačkoj nadoknadi (penal) Kai Havertz.

Ivan Perišić u igru je ušao u 64. minuti umjesto Kingsleyja Comana. U 89. minuti asistirao je (povratna lopta na pet metara) Lewandowskom za njegov drugi gol na utakmici i konačnih 4-1.