Prijetnja iz zraka: Giroud je Norwichu zabio svoj 31. pogodak glavom u Premier ligi

Chelsea - Norwich 1-0

Norwich je ispao iz Premier lige, a večeras se na Stamford Bridgeu činilo kako je od nje i potpuno odustao.

Ukupni rezultat Chelseajeve pobjede to možda ne kazuje (1-0), ali dovoljan je podatak kako je momčad Daniela Farkea u cijeloj utakmici tek dvaput zapucala prema suparničkom golu, a ti udarci, usput rečeno, nisu išli u okvir vrata. Chelsea je apsolutno dominirao posjedom lopte i kreacijom: u prvom poluvremenu je Lampardov sastav kompletirao ukupno 100 dodavanja u Norwichevoj trećini, a Kanarinci su ih na drugoj strani sklopili tek sedam.

Domaćine je u vodstvo doveo Olivier Giroud u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena nakon što je efikasno reagirao na odličan Pulisicev ubačaj s lijeve strane i tako postigao svoj peti pogodak u posljednjih šest startova za Bluese. Naravno, gol je zabio glavom, što mu je bio ukupno 31. put da je to učinio u Premier ligi otkad je 2012. godine postao Arsenalov napadač. U tom periodu nitko na taj način nije zabio više od njega, a na pogotke glavom otpada gotovo 37 posto od ukupnog broja njegovih premijerligaških golova…

Produktivnu utakmicu odigrao je i spomenuti Christian Pulisic koji se nakon pauze profilirao u jednog od raspoloženijih igrača svoje momčadi. U sedam odigranih utakmica od restarta, Amerikanac je šest puta bio direktno uključen u pogodak (tri gola je zabio i jednako toliko namjestio).

Minimalna pobjeda možda će se pokazati kao žulj određenim Chelseajevim navijačima, ali upisana su tri boda koja se nikako nisu smjela ispustiti u borbi za Ligu prvaka. Četiri boda prednosti nad Leicesterom i Manchester Unitedom koji imaju utakmicu manje itekako znače, a najveći ispiti tek čekaju: Liverpool u sljedećem i Wolverhampton u završnom kolu…