Ptica trkačica: Lamar Jackson odigrao je svoju devetu utakmicu sa 100 ili više jarda probijanja

Baltimore Ravens sinoć su svladali Kansas City Chiefse (36-35)

Prošlog ponedjeljka pisali smo o tome kako je Patrick Mahomes apsolutni NFL gospodar u mjesecu rujnu: sjajni quarterback Kansas City Chiefsa u devetom mjesecu imao je omjer 11-0 s 35 bacanja za touchdown i nijednim presijecanjem.

Sve do sinoć.

Baltimore Ravens svladali su prošlosezonske finaliste Chiefse rezultatom 36-35 i tako im zadali prvi poraz u aktualnoj kampanji, a ključni se potez dogodio otprilike minutu i pol prije kraja kada je gostujući running back Clyde Edwards-Helaire napravio fumble i tako zapečatio pobjedu momčadi iz Marylanda. Međutim, za njezin trijumf definitivno je najzaslužniji Lamar Jackson.

Kako je počelo, nije se činilo da bi večer mogla biti dobra za MVP-ja iz 2019. godine: u prvom driveu prouzročio je pick six i zatim zabilježio još jedno presijecanje u kasnijoj fazi dvoboja, ali zato je u nastavku napravio sve što je mogao kako bi ugrabio pobjedu Ravensa. I uspio je: Lamar je noćas bacio dva dodavanja za touchdown i jedan postigao trčanjem, kompletirao je 18 od ukupno 26 dodavanja te ostvario 239 jarda dodavanja i 107 jarda probijanja.

Bila mu je to peta utakmica u karijeri s 200 ili više jarda dodavanja i 100 ili više probijanja: niti jedan drugi igrač u NFL povijesti nije uknjižio više od tri takve partije, a upisao je i devetu utakmicu sa 100 ili više jarda probijanja. Samo je Michael Vick bolji od njega u toj kategoriji kada govorimo o vođama napada: on je imao 10 takvih predstava u karijeri, ali sa skoro 100 odigranih utakmica više…

Ukratko, Jackson je sinoć po još jedan put pokazao u kakvu elitu spada, a moramo izdvojiti i krasno dodavanje iz skoka za touchdown Hollywooda Browna u trećoj četvrtini ogleda.

Mahomes je ubilježio prvi poraz u rujnu i prvo pretrpljeno presijecanje u spomenutom mjesecu u svojoj karijeri, a Chiefsi po prvi put u njegovoj karijeri ne drže vodstvo u AFC-jevoj Zapadnoj diviziji. To samo potvrđuje njihovu impozantnu dominaciju, ali i Lamarovu upornost koja se isplatila…