Ptičica! Učitelj Gasperini nadmudrio je učenika Jurića u Atalantinom gostovanju kod Torina

Nakon čudnog prvog poluvremena, uslijedio je energičniji nastavak (1-2)

Čovjek bi pomislio da će utakmica između dvojice stratega s istog trenerskog stabla poput Ivana Jurića i njegova učitelja Gian Piera Gasperinija biti iznimno dinamična; no, Torino i Atalanta večeras su odigrali jedan poprilično čudan ogled koji se ipak popravio u drugom poluvremenu, a završilo je 2-1 za goste.

Dovoljno je reći da smo u čitavom prvom poluvremenu vidjeli jedan jedini udarac prema golu i taj je, eto, završio u mreži. Bivši Torinov igrač Davide Zappacosta tada je lijepo probio lijevu stranu, uvaljao krasan dribling čuvaru, okrenuo se na ljevicu i zapucao u bliži kut Vanje Milinkovića-Savića, a srpski vratar nije se uspio snaći.

Bio je to sjajan potez talijanskog beka koji je odlučio ne proslaviti pogodak, a drugo poluvrijeme ipak je bilo nešto bolje.

Nikola Vlašić započeo je utakmicu za domaće, a upravo je on uputio prvi Torinov udarac na utakmici. u 50. minuti potegnuo je s distance i natjerao Marca Sportiella na intervenciju. Talijanski vratar opet je imao poslao u 61. minuti kada je pokušao Ricardo Rodriguez, a Jurićevi momci u tim su trenucima bili bolji i to se brzo vidjelo na rezultatu.

Aleksej Mirančuk u 75. je minuti fino potegnuo s 20-ak metara i naišao na još bolju Sportiellovu obranu koji je nekako uspio iščeprkati loptu, ali na odbijancu se pronašao Antonio Sanabria i zabio za 1-1.

Činilo se kako će Torino osvojiti bod, ali Duván Zapata, koji je ove sezone poprilično tih, izveo je majstoriju u 88. minuti, sjajnim driblingom poslao Perra Schuursa u prazno i raspalio po domaćem golu za konačnih 2-1.

Torino je trenutno 12. s 42 boda, a Atalanta je skočila na šesto mjesto s 55, jednim bodom više od Intera koji ima i utakmicu manje. Europa je cilj za Božicu, a do kraja je preostalo još šest utakmica…