Pucački trening na Hawthornsu: Manchester City je u gostima pregazio WBA

WBA - Manchester City 0-5

U 20. kolu Premier lige Manchester City je u gostima pregazio WBA s 5-0, u utakmici koja je praktički bila gotova nakon pola sata.

Očajno WBA-ovo obrambeno izdanje rezultiralo je s pet lopti u mreži koje je Sam Johnstone na putu prema tamo mogao samo ispratiti pogledom. Bez nekakvog pretjeranog angažmana (pokušaja bloka nije bilo niti u jednom od pet postignutih golova), WBA je još i dobro prošao.

Utakmica je otvorena udarcem Phila Fodena koji je završio na stativi. Pet minuta kasnije Ilkay Gündogan zabio je za 1-0, u 20. minuti pogodio je pak Joao Cancelo, a u 30. minuti Gündogan je drugim golom riješio ovu utakmicu sat vremena prije njenog kraja.

Sva tri gola pala su iz otvorenih udaraca s ruba ili oko ruba kaznenog prostora, baš kao i onaj Riyada Mahreza u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena za 4-0. Konačnih 5-0 postavio je u 57. minuti Raheem Sterling ubacivši loptu u praznu mrežu nakon Mahrezova proigravanja s krila.

S gotovo 80 posto posjeda lopte i 18 udaraca prema suparničkom golu City je na Hawthornsu obavio što je imao za obaviti i nastavlja dalje s poslom kao prva momčad Premier lige, s bodom više od Manchester Uniteda.