Pucanj u nogu: Dúbravka je zabio najkomičniji autogol u dosadašnjem tijeku Eura

Španjolska na poluvremenu vodi (2-0) protiv Slovačke

Španjolska je u prvom poluvremenu utakmice protiv Slovačke zabila dvostruko više golova nego na cijelom dosadašnjem Europskom prvenstvu.

Pa ipak, čak i uz 2-0 na poluvremenu, Španjolci mogu žaliti za brojnim propuštenim prilikama: Alvaro Morata je u 12. minuti promašio jedanaesterac, Pablo Sarabia nešto prije toga promašio i loptu i šansu nakon dobrog Pedrijevog ubacivanja, a onda je u 30. pogodio prečku.

Činilo se da su Španjolci ukleti, ali onda im je u susret izašao inače sjajni slovački vratar Martin Dúbravka, heroj koji je obranio penal. Naime, Dúbravka je pokušao dlanom u korner izbaciti loptu koja je padala prema golu nakon što se odbila od prečke.

Boksanje lopte vjerojatno bi bilo sretnije rješenje, budući da je ona prošla Dúbravki kroz prste i završila u mreži. Bio je to sedmi autogol na Euru, što je više nego na pet posljednja izdanja turnira. Slovačku muku pojačao je Aymeric Laporte, koji je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena glavom zabio za 2-0.