Puno golova i nimalo neizvjesnosti: Napoli je na San Paolu u prvih pola sata pregazio Atalantu

Napoli - Atalanta 4-1

Ako je broj postignutih golova bio u skladu s očekivanjima, teško se može reći isto za način na koji su ti isti golovi raspoređeni.

U četvrtom kolu Serie A Napoli je na San Paolu pobijedio Atalantu 4-1 u utakmici čiji je ishod bio poznat nakon prvih pola sata igre.

Napoli je prvo poluvrijeme završio s 15 udaraca prema golu, od čega je njih 12 išlo u okvir gol, dok su u samom golu završila njih četiri. S druge strane, Atalanta je poluvrijeme završila s jednim udarcem u okvir gola.

Ako je ove podatke potrebno staviti u nekakav kontekst, dovoljno je reći da se u posljednjih sedam sezona Serie A Atalanta s više od sedam udaraca u okvir vlastitog gola suočila samo jednom, također na San Paolu prošle sezone…

Hirving Lozano zabio je u 23. minuti na drugoj stativi za 1-0, a četiri minute kasnije i za 2-0, s 13-14 metara nakon greške (sudar stopera) Atalantine obrane koja je Driesu Mertensu omogućila da pasom gurne Lozana u novu izglednu priliku.

Samo tri minute kasnije bilo je već 3-0 — Matteo Politano pogađa s ruba kaznenog prostora —a dvije minuta prije kraja poluvremena Victor Osimhen pogađa s 18-19 metara za 4-0.

Jedini gol za Atalantu postigao je u 63. minuti iz kontre Sam Lammers. Mario Pašalić odradio je svih 90 minuta, a Boško Šutalo niti jednu.

Uglavnom, prvi Atalantin poraz ove sezone, i to dosta gadan.