Raštimani orkestar: Rijeka je kiksala protiv Istre i nastavila s neuvjerljivom formom u 2021.

Rijeka je pobijedila samo triput u posljednjih osam utakmica u Prvoj HNL

Bilo je prilika. Zoran Arsenić je promašio unutar peterca u 70., minutu kasnije je Franko Andrijašević opalio nakon ubačaja iz kornera, ali udarac je odbijen preko gola; isti igrač je u prvom poluvremenu imao priliku zabiti gol za potpuni preokret.

Ali dojam je dojam, a rezultat rezultat. Rijeka je odigrala mršavih 1-1 s posljednjom momčadi prvenstva, Istrom, koja je na Rujevici došla s pet uzastopnih poraza u posljednjih pet prvenstvenih kola. Utakmica je rezultatski riješena već nakon 0sam minuta.

Šime Gržan zabio je u petoj za vodstvo gostiju, Robert Murić izjednačio tri minute kasnije. Prvo poluvrijeme se odigralo u kakvoj — takvoj ravnoteži, ali u nastavku je Rijeka bila dominantnija. Pa ipak, domaćin nije uspio do kraja susreta održavati konstantni pritisak na gostujuća vrata; štoviše, Istra je pred kraj dominirala posjedom, a Slavko Blagojević imao je i priliku donijet Puljanima sva tri boda.

U svakom slučaju, remi protiv najlošije momčadi lige predstavlja novi Rijekin kiks i nastavak neuvjerljive forme od početka godine.

Naime, momčad Simona Rožmana je sada već sedam utakmica bez clean sheeta; Rijeka je primila 11 golova u sedam utakmica nakon pobjede nad Dinamom 19. siječnja. U posljednjih osam susreta došla je samo do tri pobjede u Prvoj HNL i prosula 13 od 24 moguća boda.

Obrambeno popuštanje će posebno zabrinuti Rožmana, ali i činjenica da je Rijeka u lošoj formi unatoč tome što je u navedenom razdoblju igrala samo s Goricom od momčadi sa samog vrha tablice.