Razmahani Leonard donio je Clippersima bitku za LA; LeBron i Davis nestali u zadnjoj četvrtini

LA Clippers - LA Lakers 112-102

Momčad LA Clippersa, pojačana ponajboljim igračem NBA lige Kawhijem Leonardom, pobijedila je gradske rivale Lakerse u drugoj utakmici otvaranja nove NBA sezone.

Clippersi su slavili sa 112-102, a njihovo primarno napadačko oružje bio je Leonard. Aktualni NBA prvak započeo je sporo, promašivši prva dva šuta i izgubivši dvije lopte, ali kada je došao na radnu temperaturu nije ga se moglo zaustaviti. Pogledajte samo ovo zakucavanje, preko Anthonyja Davisa.

Pogodio je sedam sljedećih šuteva i zabio 15 od svojih 30 poena unutar sedam minuta. Vodstvo Lakersa nestalo je i Clippersi su preuzeli kontrolu nad utakmicom. Ivica Zubac ugradio je osam poena u pobjedu svoje momčadi.

Leonard je, uz 30 poena, došao do šest skokova i pet asistencija i vodio svoju novu momčad protiv rivala za naslov. S druge strane, LeBron James i Anthony Davis pogodili su samo 15 od 40 šuteva iz igre, a u potpunosti su nestali u odlučujućoj četvrtoj četvrtini kada su zabili zajedno samo dva poena.

Lakersi mogu biti ohrabrenim sjajnim otvaranjem (13-2) i dobrom šuterskom formom Dannyja Greena (sedam od devet trica, 28 poena ukupno), ali morat će poraditi na obrani i učinku s klupe, koja se nije mogla nositi s Clippersima (19-43).

Prva krv ide Clippersima, koji još čekaju na povratak Paula Georgea. Staples Center bi mogao postati novo sjedište moći u NBA ligi.

U ranijoj utakmici, aktualni prvaci Toronto Raptorsi su nakon produžetaka slavili protiv New Orleans Pelicansa sa 130-122.