Real je još jednom svladao Partizan u Beogradu, odluka slijedi u madridskoj majstorici

U večeri gdje je košarka bila u drugom planu Španjolci su slavili 85-78

Partizan je propustio i drugu meč-loptu u svom pokušaju da se domogne Final Foura Eurolige. Donijeli su Beograđani kući 2-0 iz Madrida, ali Real je nastavio trend da u ovoj seriji slave samo gosti te je s 85-78 uzeo i drugu u Beogradu te je izjednačio seriju.

Naravno, košarka je ove večeri zbog masakra u osnovnoj školi dan ranije bila u ne drugom, već stotom planu. Navijači nisu organizirano navijali u prvom dijelu, a počast žrtvama odala se bacanjem cvijeća na teren i minutom šutnje.

Ipak je u drugom dijelu Štark Arena proključala, ali Real je bio taj koji je vodio glavnu riječ na terenu. Od samog početka gosti su zaigrali bolje, stvarili prednost i praktički je do samog kraja nisu ni ispustili.

12 razlike za goste je bilo koncem prve dionice, ali Partizan se do poluvremena vratio u egal. No, Real je uvijek bio u malom vodstvu osim jedne male sekvence početkom četvrte kad je domaćiu sastav nakratko preuzeo inicijativu.

Na kraju je i u završnici Real odigrao mirnije: približćio se Partizan na minutu do kraja na 78-80 s brza četiri poena iz ukradenih lopti, ali Mario Hezonja i Edy Tavares donijeli su najvažniji skok u napadu na utakmici nakon čega je centar sa Zelenortskih otoka zakucao uz faul za pet razlike.

Propustio je Partizan i sljedeći napad, a Real je stigao do konačnih 85-78 i prevažne pobjede. Što se tiče suspendiranih iz one druge utakmice i tuče, Matthias Lessort vratio se Partizanu, a Gabriel Deck Realu. No, Argentinac se ozlijedio kad mu je u noge uletio Zach LeDay pa je uz pomoć napustio parket.

Partizanu se u petoj vraća i heroj iz prve dvije utakmice Kevin Punter, ali ostali su bez Alekse Avramovića koji je slomio šaku u trećem susretu pa će opet izostanci i ozljede diktirati dosta toga i u majstorici.

Adam Hanga i Tavares vodili su Real s po 15 poena, a 14 su dodali Deck i Džanan Musa. Musa je uhvatio osam skokova, a Tavares sedam, dok je Hezonja odigrao vrlo važnu ulogu s pet poena i šest skokova za 25 minuta na parketu.

LeDay je kod Partizana zabio 25, a Ioannis Papapetrou 18, ali prave pomoći večeras nisu imali. Željko Obradović i njegovi momci tako svoj cilj moraju tražiti na vrućem gostujućem terenu…