Real je pobijedio Bilbao i osvojio Superkup, a Modrić je golčinom okrunio sjajnu utakmicu

Real Madrid - Athletic Bilbao 2-0

Real Madrid pobijedio je u Jeddahu Athletic Bilbao 2-0 i osvojio još jedan Superkup.

Real je bio bolja momčad od otvaranja utakmice, pokušavajući ugroziti Bilbaovu obranu uglavnom preko desne strane. No, unatoč brojnim pokušajima, zid se nije mogao probiti sve do završetka prvog dijela. Do 38. minute Real je prema suparničkom golu uputio čak 10 udaraca, od kojih je dobar dio završio u blokovima.

Napokon, upravo u 38. minuti, zid je probijen, i to sjajnim golom Luke Modrića. Modrić je na desnom krilu proigrao Rodryga koji je ušao u Bilbaov kazneni prostor i odigrao povratnu loptu za Modrića koji je sa 16 metara loptu poslao u rašlje lijevog kuta gola Unaija Simona.

Modrić je u tom trenutku postao najstariji strijelac u povijesti španjolskog Superkupa.

Realova pobjeda zapečaćena je nakon nešto više od pet minuta igre u nastavku. Yeray Alvarez igrao je rukom u kaznenom prostoru, oglasio se VAR, a penal je u 2-0 pretvorio Karim Benzema. Marcelino je šest minuta kasnije napravio trostruku izmjenu, no na terenu se malo toga promijenilo i Real je prilično rutinski stigao do prvog trofeja sezone. Stvari su se, doduše, mogle zakomplicirati u samoj završnici.

Éder Militão skrivio je penal također zbog igranja rukom. Zaradio je i crveni karton, no udarac Raula Garcije obranio jeThibaut Courtois.