Real Madrid opet slavi svog maestra. Modrić ga je ovom asistencijom primaknuo tituli

Samo ga jedan bod dijeli od naslova španjolskog prvaka

Za razliku od svojeg suparnika iz polufinala Lige prvaka, Real Madrid ovog je popodneva imao kudikamo lakši zadatak. Na njegov je stadion danas stigao davljenik Cádiz, pa je Kraljevski klub bez većih poteškoća došao do novog troboda i posve se približio naslovu. Taj sastav je dosad skupio ukupno 87 bodova u La Ligi, odnosno ima ih 14 više od Barcelone, pa mu za osiguravanje titule nedostaje samo bod.

Rezultat današnjeg ogleda u španjolskoj prijestolnici bio je 2-0, a oba su gola stigla tek u drugom poluvremenu. Domaći su dugo lomili gostujući otpor, koji je napokon popustio u 51. minuti. Tad je lopta stigla do Luke Modrića, on je loptu samo uputio prema Brahimu Díazu, čiji je fantastičan i vrlo odmjeren udarac bio prevelik problem za golmana Jeremíasa Ledesmu.

To je za Modrića bila peta ovosezonska asistencija u španjolskom prvenstvu, zanimljivo da je bio asistent i u prvoj utakmici s ovim suparnikom. No, bio je to i samo djelić njegovog novog vrlo dobrog nastupa, taman uoči Eura u Njemačkoj postepeno podiže formu. Kako je to točno izgledalo, možete se sami uvjeriti OVDJE.

Otvorilo je to Realu put prema pobjedi, koju su do kraja utakmice samo još dodatno potvrdili fantastični Jude Bellingham te Joselu. On je iskoristio prigodu koju mu je miješanjem sastava pružio Carlo Ancelotti te u sudačkoj nadoknadi postavio konačni rezultat. Njegova je ekipa sad vrlo blizu ovog trofeja, a mogla bi ga osvojiti već danas. Za to mu treba da Girona ugrabi bar bod u srazu s Barçom, što i nije tako nemoguće…