Realov metronom Toni Kroos u prvom dijelu je napravio nešto što nitko nije cijelu sezonu

Njemački vezni igrač opet je u sjajnom izdanju

Nakon prvih 45 minuta uzvratne utakmice polufinala Lige prvaka između Real Madrida i Bayerna, još nije posve jasno tko će se pridružiti Borussiji Dortmund na Wembleyju. Prisjetimo se, ovi su veliki europskog nogometa u svojem prošlotjednom susretu remizirali (2-2), a izjednačen je rezultat i nakon prvog dijela u španjolskoj prijestolnici (0-0).

Nije tu bilo odveć izglednijih prilika, valja izdvojiti tek dvostruku obranu kojom je Manuel Neuer već u 13. minuti spasio svoju momčad od ranog zaostatka. O tome smo pisali ovdje, a sad još treba spomenuti i fantastičnog Tonija Kroosa. Doduše, zasad još nije upisao onako sjajnu asistenciju kao prošlog utorka, ali je opet pokazao svoju klasu.

Naime, u ovih je 45 minuta uspio ono što nitko nije kroz čitavu sezonu, odnosno ubilježio je čak 17 točnih dugih dodavanja. Dosadašnji je rekord ovog izdanja Lige prvaka bio tek 14, i to kroz cijelu utakmicu, a njemačkom je veznjaku za ovo postignuće bilo dovoljno samo 41 minuta. Dakako, nije se tad zaustavio, već je i do kraja poluvremena skupio još dva takva dodavanja, a sigurno će ih još biti u nastavku…