Reče Gavran — triput više: Gavranović je hat-trickom riješio derbi vrha Dinama i Gorice

Dinamo je s 3-2 slavio na Maksimiru

Danas su se na Maksimiru sukobile ne samo dvije najbolje momčadi HNL-a nego i dva najbolja ligaška strijelca. Sraz Marija Gavranovića i Ognjena Mudrinskog, kao i utakmica, otišao je na stranu napadača Modrih.

U utakmici 8. kola Prve HNL, Dinamo je s 3-2 teškom mukom pobijedio prvog pratitelja Goricu i otišao na tri boda razlike. Ima i utakmicu manje.

Gavranović je bio zvijezda utakmice; zabio je hat-trick i tako ne sam samcat donio Dinamu bitnu pobjedu nego i izbio na prvo mjesto liste strijelaca. Prva dva zabio je u brzom rafalu između 32. i 36; posebno je impresivan bio prvi zgoditak.

Međutim, Gorica se vratila u utakmicu s dva pogotka unutar prvih šest minuta nastavka i izjednačila na 2-2. Mudrinski je zabio nakon velike pogreške Dominika Livakovića, a potez utakmice pripao je Jiloanu Hamadu koji je sjajnim prvim dodirom, lažnjakom i još boljim udarcem izjednačio u 51. minuti.

Ali Gavranović je ipak bio prvo ime utakmice. Sva tri pogotka zabio je nakon sjajnih reakcija u suparničkom kaznenom prostoru, a odlučujući je zabio u 66. nakon povratne lopte Mislava Oršića, taman kada je Gorica mislila da će nešto izvući iz utakmice.

To mu je osmi pogodak u devetoj utakmici za Dinamo ove sezone; za Švicarsku je u nepunih 170 minuta tijekom minule reprezentativne stanke zabio dva Njemačkoj i jedan Hrvatskoj. Trenutno je nezaustavljiv.