Remi u gradskom derbiju: dvoboj bivših Arsenalovih kapetana završen je bez pobjednika

Arsenal - Crystal Palace 2-2

Osmo su kolo Premier lige međusobnim dvobojem zaključili Arsenal i Crystal Palace, u još jednom od brojnih dvoboja londonskih momčadi. Bio je to i ogled dvojice trenera koji su nekad bili Arsenalovi kapetani, ali nije bilo pobjednika u oglednu Mikela Artete i Patricka Viere.

Vierina je momčad, s ovih večerašnjih 2-2, produžila svoj niz bez poraza na Emiratesu na četiri utakmice. Ovu su večer obilježili kapetani, obojica trenera su nekad nosili traku u redovima Topnika, a i prvi je gol djelo Pierre-Emericka Aubameyanga.

Kapetanska je traka sada oko njegove ruke, a već u osmoj se minuti upisao u strijelce. Prvi je bio na odbijenoj lopti nakon što je Vicente Guaita obranio udarac koji je uputio Nicolas Pépé te upisao svoj 91. ligaški gol za Arsenal. Otkako je debitirao u Premier ligi, samo su Mohamed Salah (109) i Harry Kane (99) više od Aubameyanga tresli suparničke mreže.

No, već je sredinom prvog poluvremena Crystal Palace zavladao terenom i posjedom, a to se nastavilo i u drugom dijelu. Domaći čuvar mreže Aaron Ramsdale morao je nekoliko puta reagirati, no nije niti on mogao ništa u 50. minuti. Thomas Partey izgubio je loptu svojoj polovici, a ona je potom došla do Christiana Bentekea.

U prodoru je on došao do srca Arsenalovog šesnaesterca i naciljao za poravnanje rezultata. To je bio Bentekeov četvrti gol na Emiratesu u Premier ligi, jedino Jamie Vardy (5) ima više pogodaka od gostujućih igrača na tom stadionu. Nije to bio kraj domaćih pogrešaka i poklona, u 73. minuti su se našli u zaostatku.

Opet je u začetku akcije izgubljen posjed lopte, sada je to bila krivica Alberta Sambija Lokonge, što je omogućilo Palaceov kontranapad. Egzekutor je ovog puta bio Odsonne Édouard, koji se očito specijalizirao za golove protiv londonskih momčadi, dva je već utrpao Tottenhamu.

Blizu je bio Kieran Tierney izjednačenju, ali je njegov siloviti udarac iz 87. minuti odsjeo tek na gredi. Već je i istekla nadoknada glavnog suca Mikea Deana, kada se Alexandre Lacazette najbolje snašao pred gostujućim vratima te zabio za 2-2 i kakvo-takvo veselje domaćih navijača.

No, nije to neko pretjerano zadovoljstvo, jer je to novi Arsenalov posrtaj, čime je ta momčad i dalje u donjem domu engleskog prvenstva.