Rijeka gazi prema dvostrukoj tituli. Na Kranjčevićevoj je izborila finale Kupa

Sopićeva momčad pobijedila je Lokomotivu (1-0)

Rijeka je pobijedila Lokomotivu i nastavila sa svojom rezultatski gotovo pa perfektnom sezonom. Momčad s Rujevice na Kranjčevićevoj se suočila s vrlo dobrom Lokomotivom, ali je na kraju ugrabila svoju šansu i s 1-0 izborila finale Hrvatskog nogometnog kupa. Međutim, nije bilo lagano, pogotovo u prvih 45 minuta.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali smo zato mogli vidjeti tri vrlo dobre šanse, jednu za Rijeku i dvije za Lokomotivu. Gosti su bili bolji na samom početku, ali Lokomotiva je pokazala zube i do kraja poluvremena bila ne samo ravnopravna već i za nijansu bolja.

Rijeka je bila blizu vodstvu u 15. minuti kada je Mateo Marić loše vratio loptu glavom prema svom golu, ali njegov brat Mirko nije iskoristio poklon i pucao ravno u Nikolu Čavlinu. Doduše, lopta ga je malo i iznenadila. Međutim, gosti su bili bliže pogotku, ali dvaput nisu bili dobri u realizaciji.

Prvo je Stjepan Radeljić, ponajbolji gostujući igrač u prvih 45 minuta, sjajno blokirao opasan udarac Duje Čopa iz kaznenog prostora, a onda je Robert Mudražija promašio cijeli gol iz blizine nakon što ga je Branimir Kalaica proigrao glavom.

Rijeka je nakon odmora malo podigla ritam i krenula nešto odlučnije prema naprijed, ali nije stvarala šanse. Lokomotiva je, kao i u prvom poluvremenu, bila solidna u posjedu, ali je zapravo najopasnija bila iz kontri i u presingu. Silvijo Čabraja morao je izvaditi Kalaicu zbog ozljede, ali osim toga promjena nije bilo sve do 61. kada je Željko Sopić dao do znanja da nije zadovoljan igrom svoje momčadi napravivši trostruku zamjenu.

Ušli su Bruno Goda, Jorge Obregon i Niko Janković, a samo četiri minute kasnije u igru je ušao i Emmanuel Banda. Na prvu kakvu-takvu gostujuću priliku treba čekati sve do 69. kada je Janković opalio iz daljine, ali njegov udarac brani Čavlina. I onda, u korneru koji je uslijedio, kao grom iz vedra neba, Rijeka dolazi do vodstva.

Marco Pašalić izveo je korner na prvu vratnicu, a Ivan Smolčić glavom zabija u bliži kut za 1-0. Rijeka nije pokazala puno toga, ali je tada napravila veliki korak prema finalu. Valjalo je izdržati još najmanje 20 minuta. Međutim, Lokomotivi nije preostalo puno u rezervoaru; uostalom, uvjeti su više odgovarali gostima, koji nisu jurili i prilično koncentrirano čuvali vodstvo.

Posljednjih 10 minuta proteklo je u stihiji: Lokomotivi nije ostalo puno vremena, pa se okrenula dugim loptama, a Rijeka je stajala prilično duboko, bez puno napadačkih ambicija. Najbliže izjednačenju domaćin je bio u 87., kada je Marin Šotiček utrčao u kazneni prostor, ali njegov udarac odaslan je iz teškog kuta i Martin Zlomislić lako pokriva svoj kut.

Na tome je i ostalo. Rijeka nije oduševila, ali je dobila ono po što je došla u Zagreb: finale Kupa i san o dvostrukoj kuni.