Rijeka je pobijedila Hajduk na Poljudu. Livaja promašio penal u sudačkoj nadoknadi

Završilo je 2-1 za goste

Rijeka je pobijedila Hajduk u Jadranskom derbiju i zadala svom suparniku drugi uzastopni poraz u HNL-u. Rijeka je slavila s 2-1 i došla do svog prvog trijumfa nad Bijelima ove sezone, unatoč tome što je Hajduk duboko u sudačkoj nadoknadi imao penal za izjednačenje.

Prvo poluvrijeme nije nam donijelo pogotke, ali smo imali priliku vidjeti pregršt akcije. Rijeka je krenula nešto bolje i agresivnije, ali je Hajduk veći dio poluvremena imao inicijativu, sve do samog kraja. Filip Krovinović bio je najeksponiraniji u tim minutama; opasno je pucao u 9. i 15. minuti, ali mu dvaput brani Nediljko Labrović. Nekoliko minuta kasnije, Labrović dobro brani i udarac Jana Mlakara.

Rijeka je zaprijetila u 39. minuti, ali je do vodstva mogla doći u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Prvo je šutirao Matija Frigan, nakon toga i Lindon Selahi, ali Karlo Sentić dvaput u istoj akciji spašava Bijele. Kao i u prvih 45 minuta, igru je u nastavku otežavao siloviti vjetar na Poljudu; relativno je mirno bilo sve do 54., kada prvo Marko Livaja iz slobodnog udarca puca ravno u Labrovića, a onda, dvije minute kasnije, Hajduk dolazi do svoje najbolje šanse na utakmici.

Dino Mikanović centrirao je na drugu stativu, ali Gergő Lovrencsics ne uspijeva pogoditi iz izgledne situacije. Hajduk je svoju priliku propustio, a ubrzo praktički poklonio pogodak suparnicima. Igrala se 65. minuta, kada je Chido Awaziem izgubio loptu prilikom iznošenja iste iz kaznenog prostora; Antonio Marin je pucao, Sentić brani, ali lopta se odbija do Princea Ampema koji pogađa u praznu mrežu za 1-0.

Ivan Leko probao je izmjenama vratiti svoju momčad u igru; u igru je ubacio Nikolu Kalinića i Marca Fossatija, nakon što je, prije Princeovog gola, šansu dao Yassineu Benrahouu i Dini Mikanoviću. Međutim, unatoč Hajdukovoj inicijativi, Rijeka je stvorila sljedeću šansu, kada je, u 76., Frigan pucao iskosa.

Hajduk je i dalje kontrolirao posjed, a onda je sijevnula kontra. Rijeka je brzo loptu prebacila na domaću polovicu, Adrian Liber, koji je tek pet minuta ranije ušao, centrirao je za Frigana koji glavom pogađa za 2-0. Već u sljedećem napadu, Rijeka je mogla u potpunosti riješiti pitanje pobjednika, ali Frigan nije bio precizan.

A onda je domaćin, kada se činilo da je sve gotovo, izborio dva kaznena udarca u nekoliko minuta. Prvo je Kalinić srušen u 90., a Livaja pogađa s 11 metara. Nekoliko minuta kasnije, Livaja pada u kaznenom prostoru, a Čulina pokazuje na bijelu točku nakon konzultacije s VAR sobom.

Ovoga puta, međutim, Labrović brani Livajin udarac i Rijeka s Poljuda odlazi s velika i teško izborena tri boda.