Rijeka je pobjedom protiv Varaždina otvorila novu sezonu. Vidjeli smo tri sjajna gola

Rijeka - Varaždin 2-1

Rijeka je novu sezonu na punoj Rujevici otvorila pobjedom. Točnije, na taj ju je način otvorio Robert Murić.

U prvom kolu domaćeg prvenstva Rijeka je pobijedila debitante iz Varaždina 2-1 zahvaljujući dvama golovima Murića. Oba su bila sjajna, baš kao i onaj Varaždina, i oko njih se isplati koncipirati izvještaj.

Prvi gol na utakmici pao je već u sedmoj minuti. Murić je primio loptu na desnom krilu pa se doslovno prošetao kroz varaždinsku obranu do peterca, na kraju je na travnjak posložio i vratara Ivana Nevistića pa poslao loptu u praznu mrežu.

Rijeka je kontrolirala situacija i stvarala prilike, a idući gol na utakmici ponovno je bio posljedica individualnih kapaciteta. U 22. minuti Matija Kolarić uspio se otresti trojice Rijekinih igrača i s dvadesetak pogoditi desne rašlje Andreja Prskala.

Nakon toga dinamika utakmice svejedno je ostala ista. Rijeka je tražila novi gol sve do 57. minute kada je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara Murić zabio za 2-1. Očekivano, i nakon novog vodstva Rijeka je bila opasnija, iako je ostatak utakmice odradila u brzini niže. Dovoljno za slavljeničku prvenstvenu premijeru pred domaćom publikom.

Što se tiče ostalih utakmica, večeras je na rasporedu još susret između Gorice i Intera, a kolo će sutra na Poljudu u (novom) trenerskom debiju Damira Burića zatvoriti Hajduk i Istra.