Robert Lewandowski jedini je igrač koji je u prvih 100 nastupa u Ligi prvaka zabio 81 gol

Bayern je slavio 5-2 protiv Benfice, a poljski stroj utrpao je hat-trick

Već smo navikli na to da Robert Lewandowski sruši neki rekord u gotovo svakoj utakmici koju odigra, a drukčije nije bilo ni u večerašnjem ogledu između Bayerna i Benfice na Allianz Areni. Njemački prvak ugostio je portugalsku momčad u četvrtom kolu grupne faze Lige prvaka, slavio 5-2 i ugrabio kartu za drugu fazu, a legendarni poljski golgeter pružio je predstavu za pamćenje.

Lewandowski je u 26. minuti poentirao glavom nakon lijepog driblinga i ubačaja Kingsleyja Comana, a to mu je bio ukupno 20. pogodak u svim natjecanjima u aktualnoj sezoni. Ipak, puno je važniji u kontekstu Lige prvaka; naime, Lewa je danas uknjižio svoj 100. nastup u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, a ovo mu je bio 79. zgoditak u istome.

Niti jedan nogometaš u povijesti nije zabio toliko golova u Ligi prvaka u prvih 100 nastupa: Lionel Messi je, primjerice, do stotke postigao 77 pogodaka, a Cristiano Ronaldo 64. Dapače, Lewa je postao tek šesti igrač koji je zabio u svojoj 100. utakmici u Ligi prvaka: dosad su tu čast imali Thierry Henry, Zlatan Ibrahimović, Ronaldo, Andrea Pirlo i Toni Kroos.

Ukratko, poljska mašina gazi sve pred sobom, a u prvom je poluvremenu imala priliku dodati i još jedan gol. Bayern je na poluvrijeme otišao s prednosti 3-1: poslije pogotka Sergea Gnabryja u 32., nadu Benfici vratio je Felipe Morato u 38. minuti, a Lewandowski je promašio najstrožu kaznu u sudačkoj nadoknadi.

Ipak, okrugli 80. zgoditak u Ligi prvaka dočekao je u nastavku. Leroy Sané u 49. je minuti sjajnim udarcem povećao na 3-1, a četvrti Bayernov gol zabio je Lewandowski u 61. minuti finim potkopavanjem lopte poslije proigravanja spomenutog njemačkog ofenzivca. Ubrzo je uslijedio i hat-trick: Darwin Núñez vratio je Benficu na minus dva u 74. minuti, a Lewandowski je 10 minuta kasnije pogodio za konačnih 5-2. Asistent mu je, pritom, bio vratar Manuel Neuer koji je poslao dugu loptu prema naprijed.