Robert Murić s tri je gola odveo Rijeku do pobjede nad Dragovoljcem i prvog mjesta na tablici

Rijeka - Hrvatski dragovoljac 4-1

U 18. kolu HNL-a Rijeka je na domaćem travnjaku pobijedila Hrvatski dragovoljac 4-1 i s nova tri boda izbila na čelo tablice, s bodom više od drugoplasiranog Osijeka.

Utakmicu koja se igrala pred praznim tribinama (kazna zbog incidenata na Jadranskom derbiju) bolje je otvorio Dragovoljac koji je prijetio ubačajima i kontrama. No, Rijeka je povela praktički iz prvog ozbiljnijeg napada.

U 17. minuti Robert Murić ubacio je s desne strane u kazneni prostor Dragovoljca i nakon nešto gužve lopta je stigla do Jorgea Obregona koji je iz blizine pogodio za 1-0. Nakon postignutog gola Rijeka je stavila utakmicu pod kontrolu, što je okrunjeno i golom u završnici poluvremena, kada je Murić s ruba kaznenog prostora sjajno pogodio suprotni kut, a lopta se odbila od stativu za 2-0.

Obrana Dragovoljca u ovoj je utakmici djelovala posebno loše. Nakon dvije minute igre u nastavku Murić je zabio za 3-0, jer Petar Mamić nije bio u stanju primiriti jednu dugu loptu koja mu je išla točno u noge.

Vinko Petković smanjio je u 67. minuti na 3-1, a zatim je Murić još jednim golom s ruba kaznenog prostora kompletirao hat-trick i postavio konačnih 4-1.

Dragovoljac je, najkraće rečeno, još dobro i prošao.