Roger Federer ispao je s turnira u Cincinnatiju za 62 minute. Baš jako dugo nije tako brzo poražen

Posljednji put Federer je tako brzo izgubio 2003. godine

Ruski tenisač Andrej Rubljev stigao je dio najveće pobjede u svojoj karijeri. U osmini finala Cincinnatija, naime, Rubljev je u dva seta (6-3, 6-4) pobijedio Rogera Federera koji je na istom mjestu titulu osvajao sedam puta.

I to kako.

Dva breaka u prvom i jedan break u drugom setu bili su dovoljni Rubljevu da pobjedu protiv Federera upiše u svega nešto više od sat vremena igre, točnije u 62 minute.

“Donedavno sam ga gledao na TV-u i zamišljao ovako nešto, a sada se to i dogodilo”, pokušao je nakon meča sabrati dojmove Rubljev, inače 70. igrač svijeta koji je u glavni ždrijeb turnira stigao kroz kvalifikacije.

O kakvom je podvigu riječ najbolje ilustrira činjenica da Federer nešto slično nije doživio više od petnaest godina. Posljednji put kada je na terenu proveo ovako malo vremena i upisao poraz bilo je 2003. godine u Sydneyju. Tada ga je u prvom kolu za 54 minute pobijedio danas umirovljeni Argentinac Franco Squilari.

A prilično dugo nije se dogodilo i to da Federer u Cincinnatiju nije izborio plasman među osam najboljih. U osmini finala Cincinnatija posljednji je put ispao 2008. godine. Nekoliko tjedana kasnije te je godine osvojio US Open.