Rukavica je bačena: Francuska je pobijedila Norvešku u prvom kolu Svjetskog prvenstva

Francuski vratar Wesley Pardin skupio je 16 obrana

U susretu 1. kola E skupine svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu, Francuska je pobijedila Norvešku sa 28-24.

Bio je to okršaj osvajača medalja s posljednjeg SP-a u Njemačkoj i Danskoj gdje su Norvežani bili srebrni, a Francuzi brončani. U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru (13-13), no u nastavku je Francuska na krilima sjajnog Wesleyja Pardina koji je sakupio čak 16 obrana bila bolja i zasluženo je osvojila prve bodove.

Najefikasniji u francuskim redovima bio je Kentin Mahe s devet, dok su Nedim Remili, Timothey N’Guessan i Hugo Descat zabili po četiri gola. Norvešku je vukao sjajni Sander Sagosen sa 10 golova.

U drugom susretu iz skupine Švicarska, koja je dan prije početka SP-a doznala da će nastupiti na turniru, nakon što su odustali Amerikanci, je iznenađujuće porazila Austriju sa 28-25.

Švicarce su do slavlja predvodili Andy Schmid sa sedam, te Lenny Rubin i Cedrie Tynowski sa po šest golova, dok je u austrijskim redovima najefikasniji bio Robert Wener sa sedam golova.