Sadržajna utakmica Francuske i Engleske završila je preokretom nakon autogola u 95. minuti

Francuska je gubila do 89. minute, a potom dobila razlog za slavlje

Koji sat nakon što je Hrvatska Europsko U-21 prvenstvo otvorila 1-4 porazom protiv Rumunjske odigran je i drugi susret u skupini C. U dramatičnoj završnici i preokretom u njoj Francuska je svladala Englesku 2-1.

Nemoguće je znati kakav bi bio tijek utakmice da je Moussa Dembélé pogodio s bijele točke u 25. minuti pri rezultatu 0-0 ili što bi se dogodilo da su Englezi uspjeli zadržati kompletnu postavu na travnjaku, a ne više od pola sata igrati s igračem manje. Hamza Choudhury je bio igrač kojem je pokazan crveni karton i to sasvim opravdano nakon ulaska džonom u gležanj Jonathana Bambe.

Houssem Aouar je propustio dodatno začiniti kaznu Engleza novim nerealiziranim jedanaestercem, no nasljednici aktualnih svjetskih prvaka do tri boda su ipak stigli. I to nakon što je Jonathan Ikoné pogodio u 89., a Jean-Philippe Mateta se najbolje snašao u petoj minuti sudačke nadoknade utakmice nakon ubačaja iz kuta. Nekako je petom uspio usmjeriti loptu prema engleskoj mreži pred kojom Aaron Wan-Bissaka vara svog golmana u zaista sadržajnoj utakmici.

Ovo znači da Rumunjska predvodi ljestvicu ispred Francuske i Engleske te da im svima u leđa gleda Hrvatska nakon anemične predstave na otvaranju Eura.