Sam protiv njih: Kramarić je Kölnu utrpao hat-trick za otvaranje nove Hoffenheimove sezone

Hoffenheim je gostovao kod Kölna i slavio pobjedu 3-2

Hoffenheimovi nogometaši slavljenički su otvorili novu bundesligašku sezonu nakon što su na RheinEnergieStadionu svladali domaći Köln rezultatom 3-2. Najzaslužniji za to bio je trostruki strijelac Andrej Kramarić.

Hoffenheimov rekorder po broju postignutih golova nastavio je u novoj sezoni gdje je i stao u prošloj kada je s četiri gola u 70 odigranih minuta potapao i potopio Borussiju Dortmund. Dvanaest ligaških golova zabio je hrvatski napadač u prošloj bundesligaškoj sezoni, isprekidanoj ozljedama i pauzom zbog koronavirusa, a raspoloženo krenuo u novu.

Nastavi li ovako, prošlosezonski učinak vrlo će brzo prestići…

Nepune tri minute bile su mu potrebne za prvenstveni prvijenac u ovosezonskoj borbi za naslov, a nakon Kölnova trzaja i izjednačenja, sam se pobrinuo da se prednost vrati na Hoffenheimovu stranu. Tad u trećoj minuti sudačkog produžetka prvog poluvremena i to udarcem s bijele točke.

U 87., nakon novog izjednačenja rezultata, činilo se da slijedi podjela bodova, no činilo se tako tek do druge minute produžetka kad je Kramarić i treći put bio precizan. Povratka za Köln više nije bilo…

Ova tri gola s otvaranja bundesligaškog dijela sezone nisu mu i prvi pogoci sezone. Dvaput je zabio i u mrežu Chemnitzera u utakmici Njemačkog kupa prije šest dana, a nakon 2-2 u tom ogledu bio precizan i u raspucavanju penala.

Konto s pogocima raste. Trenutačno je na 75 zabijenih u 152 odigrane utakmice…