Santi, Realova mina: Celta je iščupala bod na Bernabéuu zahvaljujući Smolovu i Mini

Real Madrid - Celta de Vigo 2-2

Realov kiks u Madridu, a veseli se Celta, ekipa iz zone ispadanja…

U sedmoj minuti utakmice — početni šok za domaćine. Fjodor Smolov primio je Aspasovu loptu u prostor između madridskih stopera, a ruski napadač hladne je glave poentirao za Celtino vodstvo. Dobili smo obećavajući početak utakmice, a Real je morao odgovoriti nakon zaspale reakcije njegove obrane.

Smolov je, uz to, tako postao prvi Rus koji je zabio na Santiago Bernabéuu još od Aleksandra Mostovoja 2003. godine koji je također nastupao za klub iz Viga. Bio mu je to prvi pogodak otkako je došao u Španjolsku na posudbu iz moskovskog Lokomotiva.

Real je nakon toga potpuno nametnuo svoj ritam, Celta se povukla, a u 17. minuti Casemiro je iz prve uputio udarac iz daljine koji je prohujao iznad gostujućih vrata. Celta se do kraja poluvremena strpljivo branila i rijetko kretala naprijed, a u par navrata Realova bi sredina, kao kod pogotka, potpuno ispala.

Kraljevski je klub uputio čak 26 ubačaja u gostujući kazneni prostor u prvom poluvremenu, najviše od svih drugih utakmica pod Zidaneom, a njih šest je pronašlo svoju metu.

Celtino vodstvo u 44. minuti je, nakon kornera, umalo povisio Joseph Aidoo, no Thibaut Courtois je, u skladu s njegovim performansama u posljednje vrijeme, odlično reagirao. Otišli su gosti na poluvrijeme s vodstvom 1-0, a Real je morao dobrano konkretizirati svoju igru u drugom dijelu.

I zabio je Sergio Ramos u 49. minuti, ali pravilno je reagirao VAR i zaključeno je da je Realov kapetan bio u zaleđu. Ipak, Toni Kroos je tri minute kasnije zabio čist pogodak nakon Marcelovog utrčavanja na lijevu stranu i povratne lopte za Nijemca, čime je šesti put u karijeri poentirao protiv Celte.

Madriđani su nastavili s dominacijom, a u 64. minuti dobili su jedanaesterac nakon što je gostujući vratar Rubén Blanco zakasnio na loptu za koju se još borio i Eden Hazard, a Ramos je sada dočekao pogodak. To mu je bio 19. penal zaredom kojega je uspješno realizirao.

Santi Mina je u 85. minuti natjerao Bernabeu na muk. Utrčao je u peterac nakon ponovnog zakašnjenja madridske obrane i poravnao rezultat — ni iz čega. Nakon toga, Real je, naravno, pritisnuo koliko je god mogao — Benzema je ušao u dvije dobre šanse, no Celta se uspjela obraniti.

Razlika na vrhu tako je na jednom bodu — Barcelona, nakon jučerašnje pobjede i večerašnjeg Realovog remija, ima ih 52, a današnji domaćini 53.