Seniori možda kašljucaju, ali Osijekovi kadeti danas su osvojili naslov hrvatskog prvaka

Pobijedili su Slaven Belupo u dramatičnom ogledu i time osigurali titulu

Novi Osijekov trener Stjepan Tomas nedavno je izjavio kako mu je rečeno da njegov klub možda ima bolje mlade igrače od Dinama i Hajduka. Radi se o vrlo hrabroj izjavi, ali Bijelo-plavi ipak imaju zalog za budućnost.

Naime, njihovi kadeti danas su postali hrvatski nogometni prvaci. Trebala im je pobjeda protiv Slaven Belupa u pretposljednjem kolu kako bi to i osigurali, a ona je došla u posljednjim trenucima; mladi Osječani slavili su 3-2 pogotkom u 90. minuti utakmice i tako ugrabili titulu.

Ivan Barić pogodio je za 1-0 u 16. minuti, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Miloš Jovičić. Sve je izgledalo idealno za momčad koju vodi Ante Bekavac, ali Slaven se vratio dvama pogocima u drugom poluvremenu.

Međutim, domaći heroj bio je Anton Matković koji je u završnici susreta zabio za novo vodstvo i konačnih 3-2. Prvaci Osječani u posljednjem kolu gostuju kod Zadra, no ranije ih čeka ogled u finalu Kupa s Hajdukom. Zanimljivo, isti par u finalu Kupa sastaje se i u pionirima.

Seniorima u zadnje vrijeme baš i ne ide, ali mladi rokaju po svom…