Pravilnik upotrebi kolačića

Serena Williams izborila je jedanaesto finale u Wimbledonu. Tamo je čeka Simona Halep

Gledali smo dva kratka polufinala

Manje od jednog sata, točnije svega 59 minuta, bilo je potrebno Sereni Williams da u dva seta (6-1, 6-2) pobjedi Barboru Strycovu i izbori jedanaesto finale u Wimbledonu. Sada je jedna pobjeda dijeli od 24. Grand Slam naslova u karijeri. U slučaju pobjede, izjednačit će rekord Margaret Court i istovremeno doći do svoje osme titule u Wimbledonu. Impresivno.

O samom meču nema se previše toga reći, jer gledali smo dominaciju Williams od prvog do zadnjeg gema. Veliki osobni ulog u meču, međutim, imala je i Strycova koja je postala najstarija tenisačica u povijesti open ere koja je stigla do svog prvog polufinale nekog Grand Slama. Ali protiv Williams nije imala niti najmanje šanse.

Williams će u subotu na Centralnom terenu u finalu povijest još jednom pokušati ispisati protiv Simone Halep. Ona je u prvom polufinalu koje je odigrano u ranijem terminu također u dva seta (6-1, 6-3) pobijedila Elinu Svitolinu.

Halep se prvi puta u karijeri plasirala u finale Wimbledona, a postalo je i prva rumunjska tenisačica u povijesti kojoj je to uspjelo.