Šetnjica u Kairu: Hrvatska je na otvaranju drugog kruga uvjerljivo svladala Bahrein

Červarovi momci pobijedili su rezultatom 28-18

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras je u Kairu započela drugi krug Svjetskog prvenstva u rukometu. S druge strane parketa Kauboje je čekao Bahrein; potpuni autsajder skupine koji iz prvog dijela natjecanja nije prenio niti jedan bod, a sve osim ugodnog trijumfa bilo bi vrlo veliko iznenađenje. Zato su se mnogi navijači hrvatskih rukometaša nadali kako će napokon svjedočiti jednoj bezbrižnoj utakmici reprezentacije, bez kidanja živaca kao u dobrom dijelu prve grupne faze koja se pokazala težom no što se činila.

Ako ste bili jedni od tih, večeras ste mirno mogli jesti grickalice pred televizorom. Hrvatska je bez većih problema svladala Bahrein (28-18).

Kauboji su susret započeli vodstvom preko pogotka Manuela Štrleka i bili potpuno spremni ogledati se s momčadi koja je u kvalifikacijama za Olimpijske igre svladala Katar. Međutim, za razliku od spomenute selekcije koja se pokazala kao izuzetno tvrd orah, Bahrein je u prvih 15-ak minuta zabio tek dva pogotka Hrvatskoj i to većinom zbog kvalitetnih obrambenih reakcija te dobrog ulaska Marina Šege u susret. Čuvar mreže francuskog Montpelliera u prvih je 10 minuta ostvario tri obrane i imao uspješnost od 75 posto, a prilično se dobro hrvao s bahreinskim udarcima koji nikako nisu mogli naći put do vrata. S druge strane, Hrvatska je tada ugodno držala prednost od šest-sedam golova razlike.

Međutim, u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena stvari su se malo promijenile; Kauboji su obrambeno pali i počeli primati lagane zgoditke zbog čega je Lino Červar bio primoran pozvati timeout, a Bahrein je na predah uspio otići s pozitivnijim ishodom i zaostatkom od minus pet. Na semaforu je tada pisalo 13-8…

Ipak, Hrvatska je početkom nastavka iskoristila suparničku kaznu od dvije minute i vratila svoju najveću dotadašnju prednost od sedam razlike. Bahrein je, nakon kasnijeg hrvatskog isključenja, nakratko ponovno dostigao pet pogodaka zaostatka, ali tu granicu do kraja svejedno nije uspio probiti. Červarove trupe do kraja susreta na pola su gasa držale uvjerljivo vodstvo slično kao i u prvom dijelu, Bahrein je pri rezultatu 21-15 izveo lijep cepelin pred našim vratima, a ubrzo se opet spustio na minus pet. Imali su azijski predstavnici i nekoliko napada za dodatno smanjenje prednosti nakon što im se razbranio vratar Mohamed Abdulhusain, no bezuspješno. Hrvatska je ipak održala koncentraciju i lišila suparnike neizvjesnosti kada je u 58. minuti otišla na osam razlike, a ubrzo je to povećano i na konačnih plus 10 golovima Davida Mandića i Josipa Šarca. Uz dužno poštovanje, ne bismo pretjerali u konstataciji da je ishod susreta već bio riješen poslije onih otvarajućih 15 minuta.

Kauboji su tako upisali prvu pobjedu u drugom krugu i za jedan bod prestigli Argentinu koja je danas svladala Japan, a u subotu nas u 18 sati čeka izravni dvoboj s tom južnoameričkom reprezentacijom.