Sheffield United igra na nož. Večeras je prvi put u 16 mjeseci izgubio utakmicu s dva gola razlike

Doduše, uz malu pomoć VAR-a...

Sheffield United i “hendikep” tri su riječi koje u pravilu baš i ne idu jedna s drugom i trećom. I to u dosta ‘jakom’ pravilu. Ali, evo, dočekali smo i to.

Nakon 16 mjeseci Sheffield United izgubio je utakmicu s dva gola razlika, u 15. kolu Premier lige od Newcastlea. Završilo je 2-0 za goste. Sačuvali su ovaj niz i protiv Tottenhama, Manchester Uniteda, Liverpoola i Arsenala. Štoviše, izgubili su samo od Liverpoola, i to 1-0. Posljednji put poraz veći od jednog gola razlike upisali su još dok su bili u Championshipu — sedmog kolovoza prošle godine kada su u gostima kod Middlesbrougha poraženi 3-0.

Niz večeras nije glatko prekinut. Allan Saint-Maximin zabio je za 1-0 u 15. minuti, dok je drugi gol u 70. minuti zabio Jonjo Shelvey. Samo, pomoćni sudac podigao je zastavicu, Sheffieldova obrana prestala je s radom, Shelvey s druge strane nije i ubacio je loptu u mrežu. Nakon VAR provjere gol je ipak priznat.

Pa eto uloge tehnologije i u kontekstu ovakvih neobičnih (obrambenih) postignuća.