Abraham je danas utrpao tri komada Slugi, ali on je zato obranio penal Werneru

Hrvatski vratar sa svojim je Lutonom ispao u FA kupu

Luton Town danas je otišao na Stamford Bridge u sklopu četvrtog kola FA kupa, a Simon Sluga dobio je priliku braniti protiv momčadi Franka Lamparda kojoj u posljednje vrijeme baš i ne cvjetaju ruže.

Međutim, danas nije bilo nekog iznenađenja. Chelsea je preskočio prepreku zvanu Luton pobjedom od 3-1, a Tammy Abraham pritom je postigao hat-trick.

Engleski napadač svoju produktivnu partiju otvorio je u 11. minuti kada je pospremio loptu u suprotni kut na asistenciju Time Wernera, a zatim je šest minuta kasnije dodao drugi nakon ubačaja Reecea Jamesa. Luton se tako vrlo brzo pronašao na dva gola minusa i, kako je počelo, činilo se da bi moglo nastupiti bušenje, no drugoligaš je ipak pokazao zube i dokazao da može zaprijetiti. Sve je to kulminiralo smanjenjem zaostatka; u 30. minuti Jordan Clark pogodio je za 2-1 iz prvog gostujućeg šuta u okvir, ali na tome treba zahvaliti i Kepi koji je u svom stilu dopustio da mu relativno lak udarac prođe ispod ruke i otkotrlja se u mrežu.

Luton se tako neko vrijeme držao u igri i stvorio nekoliko šansi, ali Chelsea je u 74. minuti uspio riješiti utakmicu. Abraham je kompletirao hat-trick na dodavanje Calluma Hudsona-Odoija i tako zaključio efikasnu akciju u kaznenom prostoru.

Hrvatski reprezentativac Simon Sluga na svoje je došao u 84. minuti. Nakon lijepe lopte Matea Kovačića u prostor Timo Werner izborio je penal te stavio loptu na bijelu točku, ali dobrom reakcijom bivšeg Rijekina vratara ipak nije uspio stići do novog zgoditka u Chelseajevu dresu. Nijemac opet ima razloga biti frustriran, a Sluga je upisao lijepu obranu, svoju treću na utakmici. Usto je bio stopostotan u istrčavanjima (tri od tri), a ubilježio je i dva čišćenja te sedam točnih dugih lopti.

Fin suvenirčić nosi sa snježnog Stamford Bridgea…